Dažniausiai užduodami klausimai apie gyvūnų ženklinimą

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje kasmet dingsta daugybė gyvūnų ir didžioji dalis jų atsiduria gyvūnų prieglaudose. Deja, tik apie 15 procentų šunų ir 2 procentai kačių sėkmingai grįžta pas savo šeimininkus. Būtent todėl reikia imtis priemonių, kad ši baisi situacija pasibaigtų.

Vienas iš būdų, kuris padeda padidinti galimybes susigrąžinti dingusį augintinį – tai jo registravimas specialiu mikročipu. Beveik kiekviena veterinarijos klinika Vilniuje gali atlikti šią paslaugą Jums. Jei Jūsų gyvūnas bus paženklintas mikročipu – jam pasiklydus ir atsiradus gyvūnų prieglaudoje – bus galima nesunkiai sužinoti, kas yra jo šeimininkas ir grąžinti jį jam.

Kadangi ši paslauga dar nėra labai sena, augintinių šeimininkams vis dar kyla įvairių klausimų:

Kaip vyksta ženklinimo procedūra ir ar ji gali būti taikoma visiems gyvūnams?

Su nedidele adata yra įdedamas nedidelis lustas gyvūno odoje, paprastai tarp menčių. Lustas (čipas) turi unikalų savo numerį, kurį galima nuskaityti su skaneriu. Procedūra gali būti atlikta daugeliui gyvūnų: šunims, katėms, arkliams, šeškams ir kitiems žinduoliams.

Ar procedūra gyvūnui yra skausminga?

Skausmas yra maždaug tik toks, kaip, pavyzdžiui, paimant kraujo mėginį. Daugelis žmonių sutinka čia procedūrą atlikti sterilizacijos metu, kai gyvūnas būna narkozėje.

Kiek kainuoja gyvūno ženklinimas?

Priklausomai nuo pasirinktos veterinarijos klinikos, kaina gali siekti 100-200 litų.

Teko girdėti, kad gyvūnas gali mirti, jei mikročipas bus netinkamai įdėtas. Ar tai tiesa?

Tam tikrų komplikacijos atvejų gali būti, tačiau tai itin retas reiškinys. Būtent todėl reikia įstatymiškai reglamentuoti gyvūnų ženklinimą ir pasirūpinti, kad tokios procedūros būtų atliekamos tik profesionalių veterinarijos gydytojų. Verta paminėti, kad Lietuvoje gyvūnų ženklinimo įstatymas įsigalios nuo 2016 metų.

Ar tiesa, kad kai kurie gyvūnai su mikročipais turi didesnę galimybę susirgti vėžiu?

Yra atvejų, kai gyvūnui atsiranda navikai netoli to vietos, kur yra mikročipas. Tačiau toks atvejis yra toks retas, palyginus su milijonais gyvūnų, kurie yra paženklinti, tad yra sunku vertinti, ar navikai susidarė dėl mikročipo, ar būtų susidarę ir be jo.

Kaip ši procedūra padės man rasti dingusį gyvūną?

Gyvūną rasti galėsite tik tuo atveju, jei jis paklius į gyvūnų prieglaudą ar bus atneštas pas kokį nors veterinarijos gydytoją. Gyvūnas bus atpažintas tik tuo atveju, kai mikročipas bus nuskanuotas. Mikročipai nėra gps prietaisai, tad duomenis apie Jus bus galima perskaityti tik tuo atveju, kai mikročipas bus nuskanuotas. Būtina įsitikinti, kad mikročipas bus registruojamas su Jūsų duomenimis ir Jūsų telefono numeriu. Todėl, jei pakeitėte telefono numerį – turite nuvykti ir atnaujinti savo informaciją.

 

Leave a Reply