Vaizdo stebėjimo kameros saugo namus ir jus

vaizdo stebėjimo kamerosVaizdo stebėjimo kameros gali turėti esminės įtakos kovojant su pašaliniais, ne itin geranoriškai nusiteikusiais asmenimis, užsukusiais į namus. Baisiau už vagis gali būti tik ugnis, nes ji sunaikina viską, o vagys palieka bent namų kampus. Lietuvoje dažniausi nusikaltimai – įvairaus turto vagystės. Jos žmonėms padaro tiek moralinės, tiek materialinės žalos. Vagysčių išvengti galima tik rūpestingai patiems šeimininkams saugant savo turtą. Dažniausiai nusikaltėliai kėsinasi ne į žmones, o į jų nuosavybę. Deja, visai nereti atvejai, kuomet dėl kažkokių menkaverčių daiktų yra paaukojama ir žmogaus gyvybė.

 

Ar įmanoma apsisaugoti nuo vagių? Kokios patikimiausios turto apsaugos priemonės? Apie 30 proc. vagysčių iš įvairių patalpų padaroma tik dėl to, kad šeimininkai būna nepakankamai atidūs ir, patys to nežinodami, sudaro joms sąlygas – neuždaro langų, durų, prastai apsaugo daiktus ir t. t. Jei žmonės būtų nors kažkiek labiau atidesni, vagysčių įvyktų gerokai mažiau. Tačiau išvengti didžiosios dalies vagysčių gali padėti įvairios apsaugos sistemos, o vienos iš didžiausių pagalbininkių šioje srityje – vaizdo stebėjimo kameros.

 

Video apsaugos sistemos įrenginiai įrašo visus vaizdus sistemai priklausančiomis video kameromis ir mes, mums patogiu ar reikiamu momentu, galime pamatyti tai, kas vyko saugomoje aplinkoje. Video apsaugos sistemos tampa pagrindine turto apsaugos dalimi, kuri ne tik padeda saugoti turtą, bet ir pateikia nenuginčijamus įrodymus, kurie teisėsaugos pareigūnams padeda surasti nusikaltėlius bei pateikti jiems svarius įrodymus.

 

Vaizdo stebėjimo sistemą sudaro šie pagrindiniai komponentai:

 

•Vaizdo stebėjimo kameros;

 

•Vaizdo įrašymo įrenginiai;

 

•Stebėjimo sistemos monitoriai (arba tiesiog kompiuteriai, jei sistema integruota į kompiuterių tinklą);

•Pagalbinė įranga:

•Infraraudonųjų spindulių prožektoriai;

•Lauko korpusai;

•Vaizdo signalo perdavimo linijos;

•Maitinimo šaltiniai;

•Keitikliai, jungtys.

 

Slaptas kameras išpopuliarino filmas apie Džeimsą Bondą, kuriame jos galėjo būti paslėptos rašiklyje ar kaklaraištyje. Tokio pobūdžio slaptos kameros naudojamos ir šiais laikais, jos taip pat integruojamos į įvairiausius aplinkos daiktus. Visuomenėje dabar tokio ar panašaus tipo kameros naudojamos prekybos centruose, bankuose, kitokiose viešose įstaigose. Vis daugiau žmonių slaptas kameras naudoja ir namuose – dažniausiai patalpų, kuriose būna ne tik šeimos nariai (pavyzdžiui, auklės, tvarkytojai, mokytojai ir pan.) stebėjimui. Daug žmonių slaptas video kameras naudoja kaip namų saugumo sistemos dalį.

 

 Slaptos video vaizdo kameros dažniausiai naudojamos bendroje sistemoje su:

 

•durimis ir langais, turinčiais naujoviškas, specialias spynas;

 

 

•langų ir durų davikliais;

•su apsaugine signalizacijos sistema.

 

Kai kurie įmonėms vadovaujantys darbuotojai nusprendžia naudoti slaptas vaizdo kameras, kad apsisaugotų prieš vagystę nuo jau numanomų lankytojų, kurie įmonėje atlieka tam tikras pareigas (remonto tarnybų darbuotojus, valytojus, vaikų globėjus ir taip toliau). Kitas slaptų vaizdo stebėjimo kamerų naudojimo motyvas – vaizdo įrašai gali pasitarnauti kaip įrodymas vagysčių atvejais.

 

 

1. IP vaizdo stebėjimo kameros namų ir verslo apsaugai

a) kameros kūdikių stebėjimui;

b) Vidaus kameros;

c) Lauko kameros.

 

2. Analoginės vaizdo stebėjimo sistemos namams ir verslui:

a) Kameros; spalvoto vaizdo kameros, valdomos kameros, kupolinės vaizdo kameros, kameros su IR apšvietimu, slaptos kameros, bekorpusinės kameros, spec. paskirties                kameros;

b) vaizdo įrašymo įrenginiai DVR;

c) skaitmeniniai įrašymo įrenginiai DVR;

d) HD stebėjimo sistemos; HD-CVI kameros, HD-SDI kameros.

 

3. IP vaizdo stebėjimo sistemos apsaugai:

a) Dahua Tech. IP vaizdo sistema;

b) Vivotek IP vaizdo kameros;

c) Surveon IP vaizdo sistema.

 

 

 

 

 

Leave a Reply