UAB steigimas – rimtas žingsnis

Žmonės dažnai skundžiasi, kad neranda tokio darbo, kokio jie nori. Tai uždarbis netenkina, tai darbo sąlygos, tai kolektyve koks asmuo gyvenimą „gadina“ ir pan. tada žmonės ima svarstyti, kiek aš galiu dirbti kitiems? Galturėčiau pradėti dirbti sau ir įmoniu-steigimaskurti darbo vietas, kad kiti dirbtų man? Tada logiškas žingsnis yra uab steigimas. Tačiau nėra viskas taip paprasta. Vien noro turėti nepakanka. Reikalinga verslo idėja, verslo planas, pradinis kapitalas ir ne vienas bendramintis. Vienas visko nepadarysi, todėl reikia suburti savo komandą. Uab steigimas reikalauja šusnio dokumentų tvarkymo ir tam reikia ne tik laisvo laiko, bet ir suvokimo, kas turi būti padaryta. Reikia registruoti įmonės pavadinimą, atidaryti naują banko sąskaitą įmonės vardu ir sutvarkyti kitus formalumus. Pradedančiajam tai gali pasirodyti nelengvas etapas, bet apsukrus būsimas įmonės vadovas greitai suvokia, kad yra žmonių, kurie teikia reikalingas paslaugas ir uab steigimas tampa pasamdytų žmonių rūpesčiu, o nebe jaunojo verslininko.

Verslininkas turi būti žmogus, kuris moka greitai reaguoti į situaciją ir priimti teisingus sprendimus, kuris gali pasiruošti strateginius planus į priekį, kuris geba atskirti motyvuotą darbuotoją nuo to, kuris stengiasi labai minimaliai ir dirba neproduktyviai. Būti verslininku, reiškia būti lyderiu, mokėti vadovauti yra sunkus darbas, nes reikia ne tik gerai išmanyti savo verslo specifiką, bet ir užsitarnauti savo pavaldinių pagarbą. Jei pagarbos nebus, uab stegimas gali būti ir klaida. Mat pagarba čia reiškia labai svarbų dalyką. Nauja, jauna įmonė gali ne vieną kartą suklupti, tačiau iš klaidų pasimokoma, iš duobių galima išlipti, tačiau tam reikia ištikimos komandos, kurie tikėtų verslo idėja ne mažiau nei įmonės vadovas. Su tokia komanda uab steigimas yra protingas žingsnis. Ar jūs, ruošdamasis kurti verslą, steigti įmonę esate tikras, kad jums pavyks pasamdyti tokius žmones, kurie dirbs iš pašaukimo kartu su jumis ištikimai? Uab steigimas yra tas prradinis taškas, kada reikia didelio tikėjimo savimi. Tik pačiam tikint įmanoma įtikinti ir kitus. Ištikimai komandai suburti reikia to, kad darbuotojai būtų atrinkti pagal tam tikrą principą – jie turi šventai tikėti įmonės šviesia ateitimi, įmonės augimu, tobulėjimu ir kitomis vertybėmis.

Beje, yra ir kita medalio pusė. Geras vadovas savo darbuotojams turi gebėti parodyti, kad juos vertintų. Versle turi būti efektyvi motyvacinė sistema, nes be jos darbuotojai nedirba visu savo pajėgumu, kaip sakoma „nepersistengia dirbdami“. Vadovo pareiga yra išsiaiškinti, ko reikia, kad jo darbuotojai darbe jaustųsi gerai. Kai darbuotojai patenkinti visomis darbui suteiktomis sąlygomis, tada jie dirba efektyviai. Uab steigimas yra atsakomybė ne tik išlaikyti konkurencingą paslaugų teikimą, bet turėti nuolatinę atsakomybę už darbuotojus. Tai reiškia, kad darbuotojams priklauso visos socialinės garantijos, laiku išmokami atlyginimai, kasmetinės atostogos ir visa kita. Kuriat verslą ant kortos statoma labai daug, nes neretai verslo pradžiai tenka imti paskolą… todėl labai svarbu rūpintis verslu kiaurą parą, jei to reikia, kad verslas nesužlugtų dar nesužydėjęs… Juk įmonės vadovas toks pats žmogus kaip ir jo darbuotojai, vadovas taip pat turi šeimą, kuriai reikia užtikrinti saugią finansinę padėtį. Labiausiai tai yra vyro pareiga, jei jis nori jaustis šeimos galva, tačiau neretai uab steigimas domina ir moteris. Moterų verslumas palaipsniui auga ir moterų įsteigtos įmonės gali pilnaverčiai konkuruoti su vyrų įsteigtomis įmonėmis.

Daugiau informacijos: http://www.patikimumogarantas.lt

Leave a Reply