Tvoros. Kokią pasirinkti?

tvorosTvoros saugo mūsų namus ir kiemą, jos dažniausiai yra „apgaubę“ ir mūsų darbovietės pastatą, tvoras pasitelkiam į sodų bendrijas, vienkiemius ar prabangius gyvenamuosius kvartalus. Sutikite: jei aplink namą, jo kiemą nėra aptvertos tvoros, tarsi kažko ir trūksta, atrodo, kad visas vaizdas tarsi neišbaigtas, visa teritorija lyg yra bendro naudojimo, o ne kažkieno individuali. Kai kurie žmonės sako, kad tokiame kieme net jaučiasi nesaugūs, lyg pažeidžiami, būdami kieme ar žiūrėdami pro namų langą jie tarsi gyvena gatvėje. Taigi – be tvoros sunkiai įsivaizduojame savo aplinką, tačiau, kad pasirinkti ilgus metus tenkinantį jos variantą, teks susipažinti su skirtingų tvorų ypatybėmis, kainomis, bandyti vizualiai pasirinktą variantą pritaikyti būsimai jos vietovei.

Daugiau informacijos: http://www.etvoros.lt

Senovėje Lietuvoje tvora pirmiausia atliko gynybinę funkciją, tuomet jos buvo  iš mūro, o kadangi mūsų šalyje buvo statomos ir pilys, joms apsaugoti reikėdavo itin tvirtų gynybinių sienų, kurios tuomet atstodavo tvoras. Vėliau, iki XX amžiaus, Lietuvoje trobas juosdavo medinės tvoros,  jos būdavo arba pinamos horizontaliai ar vertikaliai, arba iš statinių ir karčių. O štai XX amžiuje mūsų šalyje dažniausiai tvertos statinių arba kaltinės tvoros. Medinės tvoros ir šiais laikais mūsų šalyje yra labai mėgiamos, kai kur jas galima užmatyti netgi panašaus etnografinio dizaino. Tačiau dabartiniu metu mūsų tvoros daugiau atlieka apsauginę funkciją nei estetinę, o štai senovėje buvo stengiamasi ją padaryti kuo puošnesnę, ypač tą, kuri buvo šalia namo, darželio. Vertinant laikus ir aplinkybes, patikimos, tvirtos tvoros mums yra labiau reikalingos nei tik gražios, tačiau tvoros išvaizda – taip pat labai svarbus jos požymis. Aptarkime keletą tvorų variantų, tarp kurių galbūt atrasite ir tai, kas džiugins ir pateisins lūkesčius ne vienerius metus.

  • Segmentinės tvoros yra itin patvarios ir puikiai atlieka tvoros funkciją, išlieka tokiomis net ir esant labai prastoms klimato sąlygoms. Cinkuotos karšto cinkavimo būdu arba karštai cinkuotos ir nudažytos poliesterio dažais segmentinės tvoros yra ilgaamžės. Tokioms tvoros skiriami ir tvirti stulpai, jie taip pat būna cinkuoti arba cinkuoti ir nudažyti. Segmentinės tvoros su 2D tipo segmentais tinka tokių objektų ar plotų aptvėrimui, kuriems reikia sustiprinto saugumo funkcijos. Tokios tvoros taip pat vertinamos dėl pigumo, patikimos apsaugos, minimalios priežiūros bei estetiškumo.
  • Tinklinės tvoros yra gaminamos iš itin aukštos kokybės cinkuoto plieno, dengiant jį PVC medžiaga, todėl ilgus metus jos nerūdija. Tokia tvora tinkamiausia kai reikia aptverti ne mažą kiemą, bet didesnius plotus. Per tokią tvorą kuo puikiausiai matosi aplinkos vaizdas, patenka saulės šviesa bei šiluma, todėl tokios tvoros labai vertinamos sodininkų bei daržininkų. nesunku tinklinę tvorą sumontuoti ir neturint atitinkamų žinių, tereikia laikytis nustatytų rekomendacijų.
  • Medinės tvoros, kaip jau ir minėjome, lietuvių yra labai mėgiamos nuo senų laikų. Tačiau nereikia būti kažkokiu itin dideliu tautinio paveldo mėgėju ar savo šalies patriotu, kad savo kiemą aptverti medine tvora. Mat iš tikrųjų ji atrodo išvaizdžiai, priderinus dizainą gali būti išskirtine lyginant su kaimynų tvoromis, o natūralus medžio vaizdas visuomet yra patrauklus. Tačiau pasiryžusiems savo valdas apjuost medine tvora, reikėtų nusiteikti, jog kas keletą metų ją reikės renovuoti. Žinant medienos savybes ir negalėjimą atsilaikyti lietuviško klimato atakoms, ji per kelis metus praranda patrauklią savo išvaizdą, todėl ją atitinkamai reikia impregnuoti, dažyti ir įvairiausiomis priemonėmis apsaugoti.

 

Leave a Reply