Susipažinimas su tuo, kas yra geoterminis šildymas

geoterminis šildymasAš, kaip rašantis žmogus, jaučiu atsakomybę jums parašyti tomis temomis, kuriomis jums galbūt trūksta žinių. Šįkart mano taikiniu tapo geoterminis šildymas. Ši novatoriška šildymo sistema jau rinkoje įsitvirtinusi, bet dar ne visiems žmonėms yra tekę apie jį girdėti. Šiai situacijai pakeisti šiandien esu čia.

Geoterminis šildymas yra konkreti tema ir ją galima plėtoti įvairiais būdais: papasakojant kaip jis veikia, palyginant jo veikimą su kitais šildymo būdais ir pan.  Mano manymu, geriausia, kai žmogus nuomonę susidaro pats, savarankiškai. Dėl šios priežasties daug nepasakosiu, o tik užvesiu jus ant kelio. Informacijos paieškos kelio.

Kaip žinote, ekologija atsirado dėl poreikio padėti gamtai, aplinkai, kurioje gyvename. Ekologija turi veikti globaliai, tik tada bus naudos. Ji bus efektyvi, jei žmonės kenksmingus namų šildymo metodus keis į ekologiškus. Todėl informuojame, kad geoterminis šildymas yra būtent toks. Jam nereikia pakurų: malkų, briketų, granulių, anglių ar pan. Geoterminis šildymas yra atsinaujinančios natūralios energijos kaupėjas ir paverčiantis ją namų šiluma. Energiją jis surenka ir transformuoja į šilumą, taip sakyti būtų tiksliau. Surenkama energija ir namo kieme esančios dirvos po velėna, kitaip sakant, iš dirvožemio. Didelę dalį energijos gauna ir iš vandens, kurio taip pat esti ir po žeme. Trečias komponentas, iš kurio galima kaupti energiją – oras. Rodos, toks permatomas ir neapčiuopiamas, o naudos vis dėlto duoti gali. Nustebino? Tada gerai, skaitykite toliau.

Dar noriu pranešti, kad geoterminis šildymas gali būti reguliuojamas per nuotolį. Tam reikalingas papildomas įrenginys, bet jis tiek pat prieinamas kaip ir pats geoterminis šildymas. Geoterminis šildymas gali būti valdomas per kompiuterį. Žmogus ne tik kuria išmanius prietaisus (telefonus, tv, kompiuterius). Pats žmogaus mąstymas yra išmanus. Tai yra svarbiausia sąlyga, kurios reikia atsirasti tokiems išradimams kaip geoterminis šildymas.

Geoterminis šildymas – ne vienas įrenginys, o visa sistema! Jai priklauso šilumos siurblys, vamzdžiai, dalys, kurios turi būti pakastos po veja, giliai žemėje. Todėl pateikia dar vieną faktą. Geoterminis šildymas gali būti įrengiamas kieme horizontalioja padėtyje arba vertikalioje. Labiau rekomenduojama horizontali, nes kasimo darbai padaromi greičiau, nes nereikia kasti giliai. Taigi montavimas patogesnis, kai sistema išvedžiojama po kiemą plačiai, o ne giliai. Dabar nueikite prie lango ir pažvelkite į savo namo kiemą, nuosavo namo kiemą. Kuris geoterminis šildymas jums tiktų labiau: vertikalus ar horizontalus?

Internetas yra prieinamas visiems, jei ne namuose, tai bibliotekose. Tagi, jei jus domina geoterminis šildymas, turėtume skaityti ne šį straipsnį, o eiti tiesiai į tą internetinį puslapį, kuris tiesiogiai pardavinėja geoterminio šildymo sistemas. Tokia sistema gali būti pritaikyta gyvenantiems miesto teritorijoje, nuosavame name su kiemu, arba gyvenantiems už miesto. Taipogi ne daugiabučių gyventojams. Deja, gyvenimas yra toks, kad kol kas daugiabučių gyventojai turi kur kas mažiau galimybių rinktis namo šildymo sistemą. Jie jungiasi prie miesto sistemos ir moka pagal tarifus… Tie, kam kieme įrengtas geoterminis šildymas, moka tik už mažą kiek elektros, kurio reikia šilumos siurblio veikimui palaikyti, kaip kad minėjome prieš tai.

Dabar jau esate supažindintas su tuo, kas yra geoterminis šildymas. Ar susidomėjote? Jei perskaitėte iki galo šį blog‘o straipsnį? Jei taip, tai yra ženklas, kad geoterminis šildymas jums yra aktualus. Dėl to turėtumėte rimtai apsvarstyti su šeimos nariais, ar neverta jums neekonomišką šildymo būdą pakeisti geoterminiu šildymu.

Leave a Reply