Šlapimo nelaikymas

Šlapimo nelaikymasŠlapimo nelaikymas tai yra nekontroliuojamas šlapimo išsiskirimas.  Deja, daugelis ligonių bijo su gydytojais aptarti šią problema nors šiais laikais egzistuoja daugybė būdų kaip gali būti gydomas šis negalavimas. Įprastai šlapimo nelaikymas yra susijęs su labai dideliu  šlapimo pūslės aktyvumu arba  su jos silpnumu, kadangi ji nesugeba sulaikyti šlapimo.   Kitos priežastys gali būti šlapimo takų infekcija, prostatos adenoma, taip pat kai kurių vaistų vartojimas.  Šlapimo nelaikymas gali atsirasti bet kokiam amžiuje, tiek pas virus, tiek ir pas moteris, nors dažniausiai šia  liga serga pagyvenę žmones ir moterys.  Šlapimo nelaikymas tai yra nevalingas šlapimo išsiskirimas, labai dažnai taip nutinka miego metu.  Ligonis  gali net nejausti, kad jis nori šlapintis, taiga šlapimas išsiskiria  nesąmoningai, nuolat arba tik miego metu.  Pilnas šlapimo nelaikymas yra pastebimas tais atvejais, kai  yra sergama  organinėmis  centrinės sistemos ligomis.  Labai dažnai šlapimo nelaikymas kamuoja  ikimokyklinio amžiaus vaikus, kurių nervinė sistema lengviau sujaudinama.  Tokio  šlapimo nelaikymo priežastimi gali būti  išgąstis , psichinės traumas, šlapimo takų vystymosi  anomalijos, netinkamas dienos režimas, neracionali mityba, endokrininiai pakitimai ir kita.  Įprastai tokia liga pasireiškia po 3-4 valandų, kai žmogus užmiega. Įprastai dieną tokie žmonės  būna labai liūdni.

Tačiau kokios šlapimo nelaikymo rūšys  egzistuoja?  Šlapimo nelaikymas gali būti sukeliamas streso. Taip pat labai dažnai nelaikymo priežastis  yra  nusilpę  dubens raumenys arba uretros problemos. Visa tai suteikia  šlapimui  ištekėti jei  yra padidėjęs spaudimas, kai yra čiaudėjama, kosėjama, keliami sunkūs daiktai, sportuojama. Pagrindinis faktorius,  dėl kurio atsiranda toks nelaikymas tai yra  dubens raumenų pažeidimas po gimdymo, nėštumo metu.  Kai yra gydomas šlapimo nelaikymas yra  būtina  naudoti:

 •  Turi būti atliekama  dubens raumenų treniruotė;
 • Keičiamas  gyvenimo būdas, normalizuojamas skysčių suvartojimas, sumažinamas kofeino kiekis, sumažinamas svoris,   neberūkoma;
 • Taikomas medikamentinis gydymas, kuris sumažina  simptomus;
 • Taip pat gali  būti taikomas chirurginis įsikišimas.

 

Štai keli patarimai kaip jūs galite išsaugoti savo šlapimo pūslės sveikatą:

 •  Kiekvienais metais  jūs turite atlikti pilną sveikatos patikrinimą;
 •  Kreiptis į gydytoją, kai atsiranda pirmieji ligos simptomai;
 •  Mesti  rūkyti  ir   numesti  svorio;
 •   Valgyti daugiau daržovių ir vaisių;
 • Ilgai nesulaikyti šlapimo;
 • Neskubėti, kai  šlapinatės;
 • Nevartoti per  daug skysčių;
 •  Pašalinti iš savo raciono tokius  produktus kaip alus, kava ir greipfruto sultys;
 •  Šlapintis po sekso;
 •  Mankštinti savo dubens raumenis.

 

Šlapimo nelaikymas tai yra tokia būklė, kai ligonis negali sulaikyti savo šlapimo, dažniausiai priežastis yra  šlapimo pūslės uždegimas arba šlapimo takų uždegimas.  Yra išskiriamas apgaulingas ir  tikras šlapimo nelaikymas. Kai yra tikras  šlapimo nelaikymas nėra jokių  anatominių  šlapimo takų pakitimų. Net esant menkiausiam  fiziniam  krūviui, tai yra kosuliui, garsiam juokui išsiskiria mažas šlapimo kiekis. Labai dažnai, kai žmones kamuoja šlapimo nelaikymas yra atliekamos operacijos.   Šiuo metu stresinis šlapimo nelaikymas tai yra problema, kuri gali būti  gydoma  efektyviai ir saugiai.  Svarbiausia yra tai, kad  šiais laikais šlapimo nelaikymas gali būti patikimas profesionalų rankoms ir tai nesukelia labai didelių problemų.   Komplikacijos ir neigiamas poveikis po operacinio gydymo  nutinka pakankamai retai.  Todėl tikrai nėra jokių priežasčių kodėl jūs turėtumėte leisti ir toliau leisti savo susirgimui plisti ir vogti jūsų  brangias dienas, mėnesius ir net metus jūsų pilnaverčio gyvenimo. Jei jūs kamuoja šlapimo nelaikymas jums yra būtina imtis efektyvaus gydymo.

 

 

Leave a Reply