Šiltnamis – pati geriausia prekė vasaros sezonu

šiltnamisTiems, kas nori ištisus metus mėgautis gardžiomis daržovėmis, nusiskintomis tiesiog prie savo namų, ar sode, bus neabejotinai reikalingas šiltnamis. Šiltnamis suteikia efektyvią galimybę užsiauginti patiems įvairias grūdines kultūras, nekreipiant dėmesio į metų sezoną. Šiltnamis apsaugo daržoves, augalus nuo galimo išorinio klimato poveikio. Paprastai šiltnamis būna pagamintas iš stiklo, arba iš skaidraus plastiko. Šios medžiagos padeda išsaugoti šilumą šiltnamyje, kai lauke yra, pavyzdžiui, šalta, ar vėjuota. Tačiau saulės šviesa yra puikiai filtruojama ir izoliacijos nuo jos nėra sukuriama. Būtent tokios sąlygos ir leidžia džiaugtis puikiu derliumi ištisus metus, nepriklausomai nuo lauke tvyrančio oro. Tokia aplinka yra ideali daugeliui augalų, daržovių ir kitų grūdinių kultūrų.

Augalai, kurie yra auginami šiltnamyje turi visiškai kitokias auginimo taisykle, nei tie, kurie yra sodinami ir tada auginami ant pliko lauko. Šiltnamis sukuria atskirą mikroklimatą, todėl yra svarbu, kad augalai tiesiog neperkaistų. Ne visi augalai gali būti auginami šiltnamiuose. Tiksliau skirtingi augalai turi ir skirtingas auginimo sąlygas, todėl reikia labai atsižvelgti į daugelį dalykų, prieš susiruošiant įsigyti tokią prekę, kaip šiltnamis.

Vienas iš labiausiai džiuginančių dalykų, kuriuo džiaugiasi kiekvienas naują šiltnamį įsigijęs entuziastas – tai augalų apsauga nuo įvairių kenkiančių vabzdžių. Tikriausiai jau teko sužinoti ir patirti, kad daugelis augalų rūšių gali būti nesunkiai pažeidžiamos vamzdžių, kenkėjų. Šiltnamyje esantys augalai yra izoliuoti nuo jų. Jie taip pat yra izoliuoti nuo gyvūnų – kurmių, graužikų ir kita. Šis privalumas padeda sėkmingai sutaupyti ne vieną pinigėlį kiekvienam versliam sodininkui. Atlikti tyrimai parodė, kad visiškai izoliuotas ir sandariai uždarytas šiltnamis, su kontroliuojamu oro srautu ne tik apsaugo nuo įvairiausių graužikų ir kenkėjų, bet ir nuo kai kurių, per daržoves platinamų, ligų.

Orai, o ypač Lietuvos orai yra labai nenuspėjami. Oro pats nesukontroliuosi ir nesusikursi. Todėl, kai kuriais atvejais, dėl nenumatytų oro sąlygų, gali staiga imti ir „pražūti“ visas Jūsų taip ilgai puoselėtas ir augintas derlius. O juk augalai, auginami šiltnamyje, yra saugūs ne tik nuo sniego, pūgos, bet ir nuo audros ir stipraus vėjo. Be to šiltnamyje auginamos kultūros yra apsaugotos ir nuo erozijos, kuri gali užklupti per liūtis, arba per staigius potvynius. Tai suteikia šiek tiek ramybės, nes tik atsiradus lietučiui, nereikia bėgti ir apdenginėti kai kurių savo auginamų kultūrų.

Savo namuose užsiaugintos daržovės visada bus daug kartų natūralesnės ir sveikesnės, nei perkamos prekybvietėse. Juk prekybos centrams kartais prekes teikia komerciniai ūkiai. Šie ūkiai dažnai naudoja pesticidus ir kitokias chemines medžiagas, kurios padeda užauginti daržoves greičiau ir daugiau. Ne viso jos yra kenksmingos, tačiau net nėra ką lyginti su savo paties puoselėta, švaria ir prižiūrėta daržove. Net ir skonis jos bus visiškai kitoks. O taip pat galite užsiimti grynai vien ekologiškų kultūrų auginimu ir ilgainiui imti jas pardavinėti. Galbūt su laiku įsigysite daug klientų, tapsite žinomesnis ir kita. Gal tai būtent Jūsų naujo verslo pradžia?

Dažnai, sodininkai sugalvoję augintis daržoves ant lauko nusivilia, nes nesugalvoja, koks tinkamas kraštovaizdis tam tiktų. Su šiltnamiais yra visiškai kitaip. Juos dabar galima įsigyti pačių įvairiausių formų ir dydžių, todėl jie tiks prie bet kokio kraštovaizdžio. Taip pat, šiltnamis netgi puikiai pagyvins visą bendrą Jūsų lauko vaizdą. Gerai pagalvokite, nes dabar šiltnamiai yra parduodami gana palankiomis kainomis.

Leave a Reply