Šiltnamiai puikiai tinka auginti ekologiškiems produktams

šiltnamiaiŠtai ir ateina šiltasis metų laikas, kai visi gamtos mylėtojai ir patys mėgins ką nors gražaus užauginti, ne tik gražius vaikučius, bet ir sultingus pomidorus, kurie sunokę ir ryškiai raudoni nulenks stiebelius. Moterys po žiemos per pavasarį stengiasi numesti per žiemą susikaupusius riebalus ir skaito internete smarkiai pagausėjusius straipsnius apie galimas dietas, sveiką mitybą, net vegetarystę ar žaliavalgystę. Visa tai daro, kad vasarą, kai deginsis prie ežero galėtų nesigėdyti savo figūros ir drąsiai būti apsivilkusios maudymosi kostiumėlius. Be to, dietos dažnai pagerina ir sveikatos būklę, jei buvo sutrikęs virškinimas ar kitos panašios bėdos. Svarbu, kad dietos būtų paskirtos dietologų, o ne susikurtos pagal straipsnius. Reiktų prisiminti ir tai, kad šviežios ekologiškos daržovės yra labiau tinkamos dietoms nei parduodamos parduotuvėje. Jei kieme neturi daug erdvės pasidaryti dirvai, tai nebloga išeitis – šiltnamiai.

Daugiau informacijos: http://www.siltnamiucentras.lt

Šiltnamiai yra skirti tam, kad daržovės ir vaisiai duotų didesnį derlių nei tie, kurie atvirai auga darže. Juk lauko sąlygomis augalai patiria daug neigiamų dalykų: per didelį vėją, kuris augalą gali nulaužti, per gausų lietų, kuris ūglius gali supūdyti ir t. t. Šiltnamiai perkami ne tik pavienių asmenų, bet ir ūkininkų, kuries reikia daugiau nei vieno šiltanamio, norint išauginti reikiamą kiekį produkcijos. Lietuvoje vieni labiausiai mėgiamiausių šiltnamių yra Gaspadoriai. Šis pavadinimas jau savaime kalba apie tai, kad kad jo savininkas žino, ką daro. Geras sodininkas ar ūkininkas žino, kokie šiltnamiai jam tinka: stikliniai, aptraukti plėvele ar kt. Jie pasirenka gerą dirvožemį ir žino, kaip dirvą prižiūrėti. Sėklas auginimui, tikėtina, kad perka, nors jei sodinimu užsiimama ne pirmus metus, tai gali būti, kad sėklai užsiaugino savo produkcijos…

Kaip žinote, mieste gyvenantys žmonės šiltnamių dažniausiai neturi, nebent kokiame sodo namelio kieme, kurį lanko tik šiltuoju metų sezonu. Nuvažiuoja kartą per savaitę, nuravi piktžoles ir vėl išvažiuoja. Vis dėlto, tokiu atveju šiltnamiai teikia ne mažiau malonumo auginant vaisius nei tada, kai juo naudoja ūkininkai. Šiltnamiai ir jų priežiūra neretai padeda atsipalaiduoti tiems, kas yra pripratę turėti glaudų ryšį su gamta. Ravėjimas – tarsi savotiška terapija, kurios metu pamirštame visus rūpesčius. Kartais taip malonu geru oru padaryti ką nors naudingo, sukišti pirštus į žemę, matyti, kad tavo darbas duoda vaisius.

Taip pat norime patarti, kad šiltnamį geriau pirkti tokiu atveju, jei jūs pasistatėte vieną savomis rankomis, tačiau jis neatlaikė nei vieno sezono ir prakiuro ar kitaip sugedo. Internete įvedę žodį šiltnamiaimatysite, kad už prieinama kainą galite įsigyti kokybišką šiltnamį, kuriuo galėsite naudotis ilgus metus. Ar pagalvojote, kaip labai galėsite didžiuotis, kai jūsų augintas derlius bus geresnis, nes jūs auginote šiltnamyje, o kaimynas – lysvėje, kuri yra lauke. Malonu, kai galime pelnytai jaustis geresni už kitą ir ne todėl, kad norėtume pasigirti, o todėl, kad darėme protingus sprendimus ir įdėjome darbo. Matote, šiltnamiai duoda didesnį rezultatą už tą pačią darbo jėgą, kuri panaudotą lauke, jei kalbame apie tą patį žemės ploto dydį. Nors šiaip, tokie vaisiai, kaip pomidorai, neauginami lauke, mat jie mėgsta daug šilumos. Šiltnamiai duoda daugiau kaitros iš saulės, todėl nepamirškite, kad jie turi būti reguliariai laistomi. Tada auginami pomidorai ar kita, neperdžiūs.

Žmonės, kuriuos domino šiltnamio prekyba, internete jau rado gerą tiekėją, kurio domenas: http://www.siltnamiucentras.lt. Puslapio dizainas patogus, o prekės turi aiškius aprašymus, todėl aišku, kuri prekė turi kokias savybes.

Leave a Reply