Sankabos keitimo būtinybė

sankabos-keitimasSankabos keitimo prireiks, jei iš tyliai ir įprastai ramiai dirbančio jūsų automobilio ima sklisti triukšmingi garsai. Sankabą sudaro šios detalės: diskas, diskatorius ir išminamasis guolis. Lengvuosiuose automobiliuose sankabų pavaros yra hidraulinės ir mechaninės. Kaip greitai sudils sankaba priklauso nuo to, kai vairuotojas važinėja, kokioje vietovėje (mieste sankaba dyla daug dažniau nei užmiestyje), itin greit susidėvi tik pradėjusių ir dar neįgudusių vairuotojų automobilių sankaba.

Automobiliui sankaba reikalinga, nes variklis sukasi visą laiką, o ratai – ne. Esant neužtikrintam sankabos veikimui, būtinas sankabos remontas ar pakeitimas. Kad galbūt reikalinga apsilankyti autoservise pas meistrus, kad jie įvertintų sankabos būklę, signalizuoja šie ženklai: sankaba veikia triukšmingai, buksuoja, praslysta, stringa ar trūkčioja. Vienu žodžiu – bet koks nesklandus jos detalės veikimas reikalauja remonto, o galbūt ir sankabos keitimo. Jei meistrai nustatys bent vienos iš sankabos sudedamųjų dalių gedimą, reikėtų keisti jas visas tris, nes tai yra drauge dirbančios detalės. Ilgai važinėjant su praslystančia sankaba galima perkaitinti smagratį, o tuomet automobilio lauktų ilgas ir nepigus remontas. Kai jau sankaba pilnai nebesukabina variklio ir greičių dėžės, reikalingas sankabos keitimas.

Sankabos gedimo požymiai:

  • Jei kiek bespaudžiant greičio pedalą automobilį ė kalną nė kiek ne greičiau važiuoja, o tik garsiai riaumoja, prie ko prisideda svylančių degėsių kvapas, tikėtina, kad dėl to kalta sankaba (turbūt gedimas – susidėvėjęs varomasis sankabos diskas, kurį būtina keisti);
  • Jei spaudžiant sankabos pedalą girdisi triukšmas, to priežastimi gali būti išspaudžiamas guolis;
  • Jei triukšmas pasigirsta išjungiant sankabą, visko gali būti, kad jau ji yra susidėvėjusi ar tai vyksta dėl lūžusių stipinų varomojo disko stebulėje;
  • Jei triukšmaujanti sankaba neklauso vairuotojo ir visiškai neišsijungia, o tai sukelia problemų junginėjant pavaras, gali būti kaltos kelios automobilio detalės: laisvi varomojo disko laikikliai, sulūžusios jo tarpinės,  suspaudžiančio arba varomojo disko susidėvėjimas.

Jei nors vienas iš šių išvardintų požymių pasitaikė jūsų automobiliui, tikėtina, kad prireiks sankabos keitimo.

Sankabos keitimo ar remonto darbus autoservise atliekantys meistrai pasirūpins:

  • Sankabos veikimo patikra;
  • Sankabos pedalo eigos matavimu, reguliavimu;
  • Darbinio ir pagrindinio cilindro patikrinimu;
  • Skysčio lygio patikrinimu ir keitimu.

 

Leave a Reply