Prie rašomojo stalo ne tik rašoma, bet ir augama

Rašomasis stalasRinkdami rašomąjį stalą savo mažajam mokinukui, turite tuo pačiu pasirūpinti ir jo nugara, regėjimu, sprandu ir galvele.Sutrikusi vaikų laikysena, iškrypęs stuburas, prastas regėjimas – šio laikmečio bėdos ir tam nemažą įtaką turi netaisyklinga sėdėsena.Vaikui augant labai svarbu, kad nepakenkti jo stuburo formavimuisi ir vystymuisi. Nes ir itin dažni suaugusiųjų nugaros skausmai – tai netaisyklingos laikysenos, įgytos vaikystėje, padariniai.Didžiąją dienos dalį mokyklinio amžiaus vaikai praleidžia sėdėdami: mokykloje, vėliau namuose, ruošdami namų darbus ar žaisdami kompiuteriu, tad rašomieji stalai visur turi atitikti jų amžių.

Rinkdamiesi stalą atkreipkite dėmesį į jo formą, stilių, spalvą ir medžiagas. Pasirinkimą lemia ne tik kaina ir grožis, bet ir kambarys, kuriame puikuosis stalas, plotas, dominuojantis stilius bei individualus jo šeimininko skonis. Stalas turėtų stilistiškai persipinti su likusiais baldais ir tapti interjero papildymu. Psichologų nuomone, šios patalpos interjeras turi įtakos čia augančiai asmenybei bei jos charakteriui, tad, tikėtina, ir jo ateičiai.

Dauguma tėvelių nori, jog jų vaikus suptų kuo daugiau natūralių dalykų. Vaikų rašomojo stalo bei kambario baldų plokštės ar mediena turėtų būti higieniškos, ekologiškos, padengtos sveikatai nekenksmingais dažais bei laku (vandeniniais), pritaikytais specialiai vaikams. Kai kurie baldai būna padengti termoplastine folija, kas apsaugo nuo nuolatinio trynimosi, skilinėjimo ir braižymosi, o tai užtikrina baldo ilgaamžiškumą. Šiuolaikinėje baldų pramonėje naudojami apkaustai, apsaugos, stalčiai įmontuojami taip, kad neslankiotų ir neprispaustų vaiko pirštukų. Pageidautina, kad baldų kampai būtų aptakių, lengvų formų, nenaudoti pavojingų detalių, kad vaikai nesusižeistų.

DAugiau informacijos : http://www.paliuciobaldai.lt

Svarbu tiksliai suplanuoti apšvietimą: rašomąjį stalą statyti prie lango; virš lovos, žaidimų zonos suplanuoti šviesos šaltinius. Kompiuterį patariama statyti lygiagrečiai langui, ant matinio – neblizgaus paviršiaus baldų, kad nebūtų akis varginančių atspindžių; ne mažesniu nei 50 cm atstumu. Lempa ant darbo stalo privalo teikti vienodai ryškią šviesą, kurią būtų įmanoma reguliuoti pagal intensyvumą ir kryptį. Jei stalinė lempa apšviečia mokinio stalą, svarbu, kad šviesa patektų ant tiesioginio paviršiaus (knygos, sąsiuvinio), o ne pliekstų į akis.

Vaikų kambario baldai, rašomieji stalai privalo atitikti visas galiojančias ES atsparumo, stabilumo bei kietumo normas. Taip pat paprašykite pardavėjo pateikti sertifikatą, kad perkami baldai atitinka keliamus higienos reikalavimus.

 

Leave a Reply