Pastoliai

pastoliaiKai namo statybos darbai dar tik prasideda  labai dažnai statybininkai net nesusimąsto apie pastolius, atramas ir kitas reikalingas detales, kurios statybininkams padės pakilti į reikiamą aukštį. Tačiau  namo sienos  auga ir be jokių abejonių pastoliai bus tikrai  reikalingi, poreikis bus jaučiamas vis stipriau.  Kokie būtent statybiniai pastoliai bus reikalingi statybų metu reikia nutarti iš anksto.  Dar visai nesenai pasirinkimas buvo tinkami nedidelis, tai buvo iš medinių lentų sukalti pastoliai, tai buvo paprastos medinės konstrukcijos.  Pastoliai šiais laikais būna patys įvairiausi.  Yra labai daug įvairiausių įmonių, kurios klientams siūlo įvairius  statybinius pastolius. Jie gali būti  prijungiami arba  statomi atskirai. Taip pat jie gali būti mediniai arba metaliniai. Pasirinkimas turi būti atliktas priklausomai nuo to kokias užduotis jūs iškėlėte, tai yra kokio  aukščio yra namai, koks yra krūvis.  Pastoliai yra universalūs, jie yra naudojami  tada, kai yra atliekami remonto ir  apdailos darbai aukštose ir sudėtingos konfigūracijos namuose. Taip pat tais atvejais, kai pastolių pagrindas yra montuojamas ten kur yra nuolydis.  Jei reikia pastoliai gali siekti net 100 metrų aukštį.

Pastoliai  yra paduodami arba nuomojami sekcijomis, kad jūs galėtumėte suprasti kiek sekcijų jums  bus reikalingi statybų metu yra būtina žinoti koks yra namo  projektinis  aukštis ir plotis ir kokias sekcijas būtų geriau pasirinkti. Pavyzdžiui jei namo aukštis yra 7 metrai, o vienos sienos ilgis 12 m, tokiu atveju jums reikės 84  kvadratinių metrų pastolių. Jei vieno sekcijos  plotis yra  6 kvadratiniai metrai, tokiu atveju jums reikės tik 14-os sekcijų.  Nėra  būtina sieną sekcijomis užpildyti iki  paties viršaus, kadangi darbininkas, kuris stovės pastolių viršuje galės atlikti darbus 2 metrų aukštyje.  Taip pat iš anksto yra būtina nutarti ar jūs norite  apstatyti pastoliais visą  pastatą ar priešingai jūs apstatysite tik vieną sieną.  Pastoliai yra surenkami pakankamai paprasta ir šis procesas neužtruks labai ilgai. Optimaliausias pasirinkimas yra  pastoliai, kurie yra apstatyti aplink dvi sienas, kadangi pastolius šiuo atveju jums teks perstatyti tik du kartą, jūs sutaupysite savo laiką ir jėgas. Tačiau galų gale viskas priklausys nuo užsakovo finansinių galimybių.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo pakankamai aišku, kad pastolius kur kas paprasčiau yra išsinuomoti, nei nusipirkti, kadangi jie bus reikalingi tik tada, kai vyks statybos darbai. Tačiau iš tiesų vieno arba kito pasirinkimo ekonomiškumas priklauso nuo daugelio faktorių.  Dažniausiai pastoliai yra nuomojami ne mažiau kaip savaitei.  Paprastai įmonės taip pat apskaičiuoja kiek pastolių sekcijų jums reikės.  Dažniausiai statybos darbai trunka ilgiau nei mėnesį, todėl nuomos laikotarpis gali būti labai reikšmingas.  Kadangi pastoliai yra išmontuojami  ir montuojami labai paprastai tai labai palengvins statybos darbus. Todėl yra būtina puikiai apgalvoti kas jums bus naudingiau ar nusipirkti ar išsinuomoti  statybos pastolius.  Gali pasirodyti, kad  bus naudingiau įsigyti pastolius, kadangi jūs juos vėliau galėsite parduoti ir atgausite dalį išleistų pinigų.  Tačiau taip pat galima  išsinuomoti ne naujus  pastolius, kadangi jos jau buvo panaudotos, todėl jų nuoma kainuos kur kas pigiau.  Pastoliai  vis labiau naudojami nuo tada, kai žmonės pradėjo statyti įvairius namus ir jei statant vieno aukšto namą dar galima   atlikti darbus be pastolių, tačiau kai yra statomi aukštesni pastatai pastoliai yra tiesiog būtini.  Jei jūs norite, kad statybos darbus būtų galima  atlikti paprasčiau tokiu atveju pastoliai yra pats geriausias pasirinkimas.

 

Leave a Reply