Nekilnojamas turtas kiekvienam

nekilnojamas turtasAr pastebėjote, kaip pastaruoju metu dažnai imtas linksniuoti žodžių junginys nekilnojamas turtas? Kur tik bepasisuksi, visi, rodos, aplinkui, tik ir perkasi naujus butus, ar namus. Nekilnojamas turtas tapo labai populiarus, o tai, kad Lietuvoje 2015 metais buvo įvestas euras, nė kiek nepablogino pardavimų ir nenuvertino kainų. Iš pradžių daugelis ekonomistų galvojo, kad va, bus įvestas euras, butų ir namų kainos kils, niekas nenorės jų pirkti. Tačiau tiesa tokia, kad bent jau kol kas ne tik, kad kainos nepakilo (o kaip tik normaliai išsilygino su lito valiuta), tačiau dar ir padaugėjo jų pardavėjai. Galima tik spėlioti, kokia yra pagrindinė to užduotis. Gal žmonės, prieš išsikeisdami litus į eurą, pastebėjo, kad turi nemažai santaupų? Gal buvo imta bijoti, kad euras nuvertės, todėl ir buvo suskubta kažkur investuoti savo pinigus. Priežasčių gali būti visokių, bet dažniausiai – tai tiesiog kiekvieno žmogaus asmeninis poreikis.

Apie tai, kokias tendencijas dabar turi nekilnojamas turtas, kaip ir pakalbėjome. Na, o dabar, gal pabandykime plačiau įsigilinti, ką daryti, kad kiekvieno nekilnojamo, didesnio, ar mažesnio pastato, įsigijimas, įvyktu kuo sklandžiau ir netektų gailėtis? Ne kiekvienas gimėme viską mokėdami, todėl primygtinai siūlome pasinaudoti puikiais patarimais, kurie užtikrins protingesnius Jūsų pasirinkimus.

Kai jau esate pasirengę įsigyti naują būstą, pirmiausia reikia sąžiningai sau atsakyti į keletą klausimų:

  1. Ar Jums reikia namo, ar buto?
  2. Kaip toli nuo centro bus Jūsų namai? Ar patogus susisiekimas? Ar toli esantis darbas, labai įtakos kuro sąnaudas?
  3. Ar pirkti senos ar naujos statybos pastatą?
  4. Ar tame pačiame būste įsivaizduojate save po, pavyzdžiui, 10 metų? Na, žinoma, jei Jūs dabar studijuojate ir įsigijote 1 kambario butuką – tai visai puikus pasirinkimas, bet ar, sukūrus šeimą, bus už ką įsigyti naujus namus? Senąjį butuką visada galima nuomoti, tačiau, per kiek laiko nuomos kaina Jums padės sutaupyti ir įsigyti naują būstą?

Visada pasitarkite su patyrusiais žmonėmis, pavyzdžiui, savo tėvais, giminaičiais, ar kokias nors, patirties tame turinčiais, draugais. Tikriausiai kartoti nė nereikia kad tik žmonės su patirtimi gali Jums pasiūlyti geriausius sprendimus. Jei kažkuri Jūsų artimieji neseniai kaip tik pirko naują butą, ar namą, jie jau žino daug ką ir yra perėję savo „vargo kelelį“. Pagalvokite, ar tikrai norite ieškoti naujų savo namų per internetinius skelbimus? Žinoma, jei turite laiko, galite tikrai tuo užsiimti. Bet pagalvokite, kad reikės dieną iš dienos „kiurksoti“ internete ir žiūrėti naujus pardavimo skelbimus. Bent jau Lietuvoje yra ne vienas skelbimų portalas, kuris dirba beveik tokiu pačiu principu, kaip kad gyvas nekilnojamo turto agentas. Juk, jei kreipiamės į nekilnojamo turto agentą, tenka mokėti jam pinigus, už tai, kad jis ieško mūsų poreikius atitinkančių būstų. O, jei pasinaudosime internetu patys, pamatysime, kad visos sąlygos yra gana panašios. Skelbimuose galime įsijungti filtrą ir nustatyti, kad mums rodytų tik, pavyzdžiui, butus Kaune, Dainavos rajone, 2 kambarių ir t.t. Net gi galima nustatyti, kad rodytų tam tikras kainas, pavyzdžiui, iki 30 000 eurų. Pasirinkimas yra labai didelis. Nors kai kuriuose didžiųjų miestų rajonuose parduodamo svajonių būsto gali tekti ir palaukti. Kuo daugiau prioritetų norime ir kuo daugiau reikalavimų turime, tuo sunkiau yra mums rasti sau tinkamiausius pasiūlymus. Dėl to kartais tenka apsišarvuoti kantrybe.

Leave a Reply