Negabaritiniai kroviniai

Jeigu Jums kada nors teko važinėti autostradomis, ar greitkeliais, tikriausiai jau yra tekę matyti didelius vilkikus su didelėmis priekabomis, ant kurių kai kada būdavo užrašas – negabaritiniai kroviniai. O pasižiūrėjus į krovinio dydį, tikrai būdavo kartais galima ir apstulbti, kadangi jų dydis būdavo net ir sulig namu. Na, arba bent jau taip tik pasivaidendavo. Verta žinoti, kad negabaritiniai kroviniai yra ne tik vežami su specialiai tam pritaikytomis transporto priemonėmis, tačiau ir pažymėti krovinius specialiais įspėjamaisiais ženklais. Aplinkiniai vairuotojai, pamatę tam tikrus ženklus, turėtų visada laikytis saugaus atstumo ir per daug nepriartėti prie tokius krovinius vežančių vilkikų. Nepaisant to, kad sunkvežimiainegabaritiniai kroviniai yra tikrai labai gerai pritvirtinami prie specialiai jai vežti skirto transporto, tačiau juk nutikti gali visko. Pavyzdžiui, staigiai stabdydamas vilkikas, su negabaritiniu kroviniu gali užkristi su visa mase ant Jūsų, jeigu Jūs taip pat nespėsite iš anskto sustabdyti savo transporto priemonės ir atsimušite į jį. Nors negabaritiniai kroviniai ir yra labai saugiai transportuojami, saugiai pritvirtinami ir vežančius vilkikus vairuoja tik labai patyrę vairuotojai, vis tiek geriau jau laikytis saugaus atstumo, nes keliuose gali atsitikti visko, net ir to, ko mes visiškai nesitikime. Tikriausiai daug kam tiesiog dar taip ir išliko neaišku, kas gi tie negabaritiniai kroviniai?

Tai kroviniai, kurie dėl tam tikrų savo matmenų (svorio, aukščio, pločio, ilgio…) neatitinka paprastų krovinių sąlygų ir ryškiai išsiskiria, viršija visas normas savo kažkuriais matmeninmis. Tokiais kroviniais yra laikomi, pavyzdžiui, lėktuvai, laivai, jų dalys, įvairūs mechanizmai, statybinė įranga, kokios nors stambios medžiagos, ar cisternos… Taigi jų išskirtinumas yra tas, jog jų negalima kažkaip išardyti, ar kitaip paversti mažesniais dėl jų transportavimo.

Tikėtina, kad galbūt kelyje Jums ir neteko matyti, kaip yra vežami negabaritiniai kroviniai. Tačiau verta žinoti tai, jog dideli kroviniai, reiškia ir tikrai didelį verslą visame pasaulyje. Prieš pradedant kokius nors rimtus tokio pervežimo darbus, visų pirma, yra atliekami įvairūs bandymai. Į kelius, ar į specialias trąsas trumpam yra paleidžiami vairuotojai. Yra bandomi jų vairavimo įgūdžiai, krovinio svorio suagumas ir visi kiti reikiami dalykai, kurių prireiks kelionių metu. Negabaritinių krovinių pervežimo bendrovės turi pasirūpinti, bei įsigyti ir tokius dalykus, kaip krovinių tvirtinimo, ženklinimo priemonės ir kitos įrangos dalys.

Vežant negabaritinius krovinus dar reikia pasirūpinti ir įvairiais specialiais leidimais. Ypač tai galioja, jeigu ruošiatės kirsti valstybės sieną. Muitinėje tikrai reikės pateikti įvairius, valstybės sutekiamus, leidimus krovinio vežimui. Pirmiausia Jums reikės susirasti gerą negabaritinių krovinių pervežimo bendrovę. Po to reikės jiems plačiai papasakoti apie savo krovinį. Reikės, žinoma, ir nurodyti visus krovinio matmenis: aukštį, plotį, ilgį, svorį. Visa ši informacija padės pervežimo bendrovei nustatyti , kokį sunkvežimį, priekabą ir panašiai reikės parinkti būtent Jūsų negabaritinio krovinio pervežimui, kokius maršrutu reikės krovinį vežti (dėl tam tikrų akivaizdžių priežasčių, negabaritinio krovinio maršrutas gali būti tikrai ilgokai planuojamas). Taip pat reikės nuspręsti ir surasti reikiamą krovinio rvirtinimo įrangą, tam, kad krovinys būtų tikrai garantuotai saugiai pritvirtintas prie vilkiko. Reikės pasirūpinti ir skiriamaisiais ženklais, kiek bandomųjų važiavimų reikės ir t.t. Visus šiuos darbus atlieka specialieji logistikos darbuotojai, kurie tikrai gali pasigirti tik pačia geriausia savo darbo patirtimi. Kai visi šie kriterijai jau būna nuspręsti, tada galite sužinoti ir savo užsakytos paslaugos kainą.

Daugiau informacijos: negabaritiniaikroviniai.lt

 

Leave a Reply