Natūralios šiltinimo medžiagos namams

Ar jau pastebėjote, kad ne tik Europoje, bet ir Lietuvoje sparčiai didėja ne tik poreikis apšiltinti visus senuosius pastatus, bet ir naujus statytis tik naudojant natūralias izoliavimo medžiagas? Natūralių šiltinimo medžiagų rinka sparčiai auga ir vis daugiau ir daugiau inžinierių, projektuotojų ir paprastų žmonių įvertina teigiamas technines tokių medžiagų savybes. Techninės savybės yra labai gerai vertinamos, nes medžiagos nepaisant savo natūralumo, suteikia labai daug privalumų. Kaip pavyzdys, šiltinimas ekovata – puikus būdas pagerinti savo namų jaukumą. Be ekovatos (celiuliozės, pagamintos iš perdirbtų laikraščių) iš natūralių izoliavimo medžiagų galima pasirinkti medienos pluoštą, kanapes, avies vilną ir kita. Kiekviena iš šių natūralių izoliavimo medžiagų (tarp jų ir šiltinimas ekovata) turi unikalias, pagrindines sakybes, kurios padeda sukurti sveikesnę, jaukesnę, energetiškai našesnę ir tvirtesnę pastato konstrukciją.

Daugiau informacijos : ekovata.net

Gamtos suteikiamos izoliavimo medžiagos yra nė kiek ne prastesnės, lyginant su žmogaus sukurtomis sintetinėmis medžiagomis. Kaip tik, būtent natūralios šiltinimo medžiagos, neretai pasižymi geresniu savybių našumu ir patvarumu. Medžiagos yra atsinaujinančios, ekologiškos. Jei šios medžiagos yra tinkamai įdiegiamos, jos labai pagerina visą pastato masyvą.

Visos natūralios namų apšiltinimo medžiagos ne tik sumažina šilumos nuostolius, bet ir skleidžiamą CO2 kiekį pastatuose. Kiekis yra labai sėkmingai absorbuojamas. Gamtoje sukurtos termoizoliacinės medžiagos rūpinasi aplinka ir jokios kitos sintetinės šiltinimo medžiagos negali su jomis konkuruoti šiuo aspektu.

Taip pat yra verta žinoti, kad natūralios šiltinimo medžiagos ne tik suteikia sveikesnę būsto aplinką patiems gyventojams. Pastatas yra apšildytas ne tik termiškai, bet ir akustiškai. Būdami namuose negirdėsite iš gatvės ateinančių garsų ir triukšmo. Kitas privalumas – ilgaamžiškumas ir ekonominis efektyvumas. Visos šios savybės su kiekvienais metais tampa vis akivaizdesnės.

Kalbant apie natūralių šiltinimo medžiagų privalumus, negalima nepaminėti izoliacinių medžiagų efektyvumo. Apšiltintos konstrukcijos ima naudoti mažiau energijos, o žmonės džiaugiasi, kai gauna mažesnes sąskaitas už šildymą. Tačiau ne tik pinigine prasme galima džiaugtis, bet ir prisidėjimu prie ateities gamtos išsaugojimo. O kokią natūralią šiltinimo medžiagą pasirinkti Jums – apsispręsti padės fasadų šiltintojai.

 

Leave a Reply