Kam yra reikalingi vandens filtrai?

vandens filtraiAr žinojote, kad mūsų geriamajame vandenyje gali būti nešvarumų, mineralų, cheminių medžiagų ir kitų priemaišų, kurios suteikia vandeniui blogą kvapą ir skonį. Kai kurie teršalai net gali kelti pavojų mūsų sveikatai, ypač, jei tai mikroskopiniai organizmai ir bakterijos, sukeliančios sunkias ligas.

Vandens filtrai gali padėti Jums turėti švarų vandenį namuose, išvalyti įvairius nešvarumus. Tada iš karto pastebėsite, kad vandens skonis pasidarė normalus.

Daugiau informacijos : http://www.filtrai.lt

Nuosėdų šalinimas

Mechaniniai vandens filtrai yra naudojami, norint pašalinti iš vandens lapus, šiukšles, kartu su purvu, dumbliais ir molio dalelėmis. Nuosėdos sukelia nemalonų vandens skonį, bet paprastai didelės rizikos sveikatai nesudaro. Šie filtrai gali būti pagaminti iš metalo, keramikos arba netgi popieriaus. Dauguma namuose naudojamų vandens filtrų yra keičiami, tam, kad kuo geriau pašalintų visas nuosėdas.

Mineralų mažinimas

Geležis ir kiti mineralai, pavyzdžiui, kalcis arba manganas nėra pavojingi žmogaus sveikatai, tačiau sukelia nemalonų vandens skonį, tarsi metalo. Geležis ar manganas palieka dėmes ant skalbiamų drabužių. Taip pat sukelia greitesnį drabužių blukimą. Kitas nemalonus dalykas, dėl ko tiesiog yra būtina mažinti mineralus vandenyje – tai, kad mineralai kaupiasi vandens vamzdžiuose ir palaipsniui gali užkimšti juos ir sumažinti vandens spaudimą.

Įvairių ligų sukėlėjų šalinimas

Vandens filtrai mums yra reikalingi ir tam, kad pašalintų kenksmingas bakterijas ir parazitus iš geriamojo vandens. Pavyzdžiui, yra tokie mikroskopiniai parazitai – „Giardia intenstinalis“. Šis parazitas gali išgyventi aplinkoje daugelį mėnesių ir sukelti žmonėms viduriavimą. Dauguma parazitų yra atsparūs chlorui, todėl jų šalinimui yra reikalingi mechaniniai vandens filtrai.

 

Verta paminėti, kad iš vandens reikia šalinti ir šviną. Tai toksiška medžiaga, kuri kartais papuola į geriamąjį vandenį iš senų vandentiekio vamzdžių. Bent kartą per metus reikėtų patikrinti, ar Jūsų vandenyje nėra švino (jei geriate vandenį iš šulinio).

Taip pat iš vandens reikia šalinti pesticidus ir kitus chemikalus. Juos šalina aktyvuotos anglies filtrai. Rūpinkitės, kad vandenyje nebūtų per daug chloro. Nors ši medžiaga ir veiksmingai šalina įvairias bakterijas, tačiau sureagavus su tam tikrais metalais, gali sudaryti pavojingus junginius ir sukelti nemalonų vandens skonį. Aktyvuotos anglies filtrai pašalina iš vandens chloro kvapą ir skonį.

Leave a Reply