Kaip vyksta naujos įmonės steigimas?

Kiekvienas jaunas verslininkas susiduria su daugybę klausimų, kaip greičiau įsteigti įmonę ir ar procedūra yra labai sudėtinga. Todėl, kad nereikėtų be reikalo nerimauti, susipažinkite iš arčiau su visos įmonių steigimo procedūros eiga. Iš esmės ji nėra labai sudėtinga, tačiau didžiausi sunkumai, su kuriais tenka susidurti, tai nuolatinis sąlygų ir įstatymų keitimasis. Tai, kas galiojo vienais metais, gali jau nebegalioti kitais, todėl nuolat reikia pasiskaityti įmonių steigimo naujienas.

Registrų centras

Procedūros eiga:

  1. Registrų centras – tai valstybinė įmonė – viešas juridinis asmuo, kur pirmiausia reikia kreiptis. Registrų centras padeda Jums identifikuoti, patikrinti ar nėra užimtas ir sukurti naują įmonės ar bendrovės pavadinimą. Pavadinimas turi būti gerai apgalvotas ir atitikti visus dabartinės lietuvių kalbos reikalavimus. Jei nesate tikri, ar Jūsų pavadinimas yra tinkamas ir neužimtas, yra rekomenduojama prieš tai pasitikrinti jo tinkamumą registro duomenų bazėje internetiniame puslapyje. Beje, Jūs visada galite susisiekti ir su Valstybine lietuvių kalbos komisija, kad ji patvirtintų Jūsų įmonės pavadinimo normiškumą.
  2. Toliau reikia paruošti specialius įmonės/bendrovės steigimo dokumentus. Pavyzdžius galite rasti internete.
  3. Tada yra steigiamas pradinis kapitalas. Reikia nuvažiuoti į banką ir atidaryti sąskaitą įmonės vardu su ne mažesne kaip 10 000 litų suma.
  4. Visus dokumentus reikia būtinai patvirtinti pas notarą. Duomenys nebus patvirtinti, jei įmonė neturės savo oficialaus adreso, kuris turi priklausyti pačiam vadovui arba turi būti gautas patvirtinimas iš kito savininko.
  5. Vėliau duomenys yra perduodami Juridinių asmenų registrui.
  6. Galiausiai yra apiforminami visi dokumentai ir įmonė yra įsteigiama.

 

Daugelis verslininkų, siekdami sutaupyti savo laiką ir išvengti nenumatytų klaidų, kreipiasi į įmonių įsteigimo bendroves, kurios visus dokumentus tinkamai sutvarko už juos. Paprastai visas darbas užtrunka apie 10 dienų.

 

Leave a Reply