Kada yra reikalingas oro tarpų šiltinimas?

Oro tarpų šiltinimas yra reikalingas ir naudingas dalykas visuose senuose individualiuose namuose ir daugiabučiuose. Daugelis juk skundžiamės, kad sąskaitos už šildymą yra per oro tarpu siltinimasdaug didelės, o be šildymo juk negyvensime. Daugiabučiuose ši problema yra ypač opi ir labai dažnai aptarinėjama. Žmonės yra priversti naudotis centriniu šildymu, kuris kainuoja tikrai nepigiai, būtent todėl dabar daug kur yra atliekamos senų daugiabučių renovacijos. Kiek teko domėtis, daugelis žmonių yra patenkinti renovacija, kadangi vienas iš renovacijoje atliekamų darbų yra oro tarpų šiltinimas. Visi butai tapo jaukesni, šiltesni, o mokesčių miesto energijai sumokėti reikėjo irgi mažiau. Taigi kaip syk ėmė daugėti patenkintų žmonių. Vieni renovavo savo butus, tada kiti, privalumai džiugino ir žinia sklido toliau. Na, o kalbant apie nuosavus namus, juos irgi reikia šiltinti, kadangi, jeigu, pavyzdžiui, kūrenatės malkomis, ar kokiu nors kitokiu kuru – jo reikia sunaudoti žymiai daugiau, jei sienose yra tarpų. Tai irgi kainuoja daugiau ir yra visiškai nenaudinga.

Naujai statomi namai jau netgi savo reikalavimuose turi tokius punktus, kaip šiltinimas. Jis yra atliekamas iš karto statybų metu ir daugiau apie tai mums galvoti tiesiog nereikia. Nauji statybos reglamentai šiltinimą įtraukė prie vienų svarbiausių darbų, kai tik yra statomas naujas namas. Lygiai taip pat yra apšiltinami ir visi dabar naujai statomi daugiabučiai namai. Didesnė problema yra su senais pastatais, juk jų tai negriausime. O štai šiltinimo darbus tai jau galėsime būtinai atlikti.

Per nepakankamai arba visiškai neizoliuotus pastatus ir jų sienas yra prarandama apie trečdalis visos šilumos. Tik pagalvokite, kiek daugiau malkų reikia sunaudoti, norint turėti šiltą namą žiemą. Taip pat pagalvokite ir apie tai, kad kuo daugiau naudojame energijos namams šildyti  -tuo labiau prisidedame prie aplinkos taršos, kurios ir taip šiuolaikiniame pasaulyje netrūksta. Mes turime pradėti žiūrėti objektyviau ir efektyviai spręsti visas tokias problemas. Taigi Jums jau tikriausiai tapo kiek aiškiau ir jau tikrai nėra nuostabu, kad tinkamai ir profesionaliai įdiegta sienų ertmių izoliacija yra vienas efektyviausių metodų, kuris tikrai padeda taupyti suvartojamą energiją namuose, taigi tuo pačiu ir Jūsų pinigus. Taip, mes neneigiame, kad reikės pakloti gana gražią sumą, atliekant šiltinimo darbus. Juk po jų reikės atlikti ir pastato apdailos darbus. Vienu metu tai gali pasirodyti visai solidi suma, tačiau geriausia naujiena yra ta, jog visa tai atsiperka. Ir tikrai labai greitai. Vieną kartą daugiau investuojate ir jau po kurio laiko (kai sutaupote sąskaitoms už šildymą, ar mažiau naudojate degaus kuro) džiaugiatės, kad viskas atsipirko. O štai vėliau prasideda ir vienintelis pliusas ir pinginė tiesiog storėja akyse.

Vaizdžiai tariant, galime Jums papasakoti, kad sienų apšiltinimas veikia, kaip antklodė. O štai oro tarpų šiltinimas yra atliekamas ne padengimo, o įpurškimo metodu. Senesnės statybos pastatuose buvo seniau naudojamos visai kitokios technologijos. Tada buvo specialiai paliekami oro tarpai sienose. Tai ypač galioja, šnekant apie mūrinius namus ir daugiabučius. Dabar tai yra be galo nuostolinga ir nepravartu. Būtent todėl visus oro tarpus reikia užpildyti, įpurškiant specialias termo putas, vatą, ar kokią nors kitą šiltinimo medžiagą, kurią jums patars naudoti šiltinimo meistras, ar namo inžinierius. Geriausia yra tai, jog atlikti šiltinimo darbai ne tik suteiks daugiau šilumos, tačiau ir daugiau taip norimos vėsos vasaros sezonu.

Leave a Reply