Išskirtinės kambario durys

Kambarys būna unikalus, kai visos jo detalės kuriamos individualiai, o dažniausiai tuo pasižymi rankų darbo gaminiai. Pavyzdžiui, išskirtinės kambario durys galėtų būti dekupažuotos durys, sendintos durys, ornamentuotos durys.

Dekupažuotos kambario durys gali būti papuoštos po laku netgi jūsų gražia šeimos vidaus durysnuotrauka, jei turėsite ją ant tinkmamo itin plono pavirčiaus, foto popierius tam netinka. Dekupažui dažniausiai naudojami paveikslėliai, kurie yra ant vieno servetėlės sluoksnio. Greičiausiai to reikia, kad lakas galėtų įsigerti į patį piešinėlį ir taip jis būtų sustingdytas laike ir tuo pačiu puoštų jūsų asmeninį kambarį. Tai puikus variants siekiant turėti išskirtinį kambarį.

Labai panaši alternatyva yra sendintos kambario durys. Ten taip pat dirbama su laku ir net ne su vienos rūšues laku. Mat sendintos medienos įvaizdis išgaunamas tam tikrais atspalviais bei imituojant sutrūkinėjusią medieną. To pasiekiama su trukinėjančiu laku. Lakas ant medinių durų yra sluoksniuojamas. Tik taip ir išgaunamas efektas.

Paskutinis siūlomas variantas – ornamentuotos kambario durys. Ką tai reiškia? Ornamentus galima išgauti ant pasirinkto paviršiaus. Gali būti durys su įmontuotu ornamentuotu stiklu. Ornamentas – taip tam tikras atsikartojantis raštas, tačiau gali jis simetriškumo ir visai neišlaikyti, neatsikartoti, juk stiklas durims – ne tapetai, kur reikalinga, kad raštas kartotųsi. Kiekvienų kambario durų stiklas gali būti su originaliu raštu. Tiesa, raštą kambario durys gali turėti ir tuo atveju, jei durys stiklo neturi. Baldus gaminantys specialistai ir pačias duris gali įvairiai apdirbti, išskaptuoti kokį užrašą ant durų ar pan. tačiau tai daroma retai. Nenorima pažeisti medžio.

Taigi, iš esmės visi trys variantai nėra itin populiarūs, nes rezultatams reikia pastangų arba daug pinigų. Dėl to, kad milijono neišloši nepirkdamas loterijos bilietų, gyventojai rekasi paprastas faneruotas duris. Fanruotos kambario durys yra daug lengvesnės nei gaminamos iš tikro medžio, bet tai nebūtinai turi būti traktuojama kaip trūkumas. Faneruotos durys gerai „kvėpuoja“ su jomis mažiau vargo nei su medinėmis, nors stiliaus atžvilgiu medinės kambario durys atrodo tikrai 100 % dailiau už tas duris, kurios yra apklijuotos medžio imitacija. Natūralumas interjere visada buvo ir bus vertinamas teigiamai ir aukštais balais. Tačiau svarbu, kad viskas tarpusavyje derėtų. Negana to, kad baldai ir durys būtų rankų darbo. Tie rankų darbo gaminiai turi sudaryti kažkokią visumą kambaryje. Kitaip tai bus ne žavus išskirtinis kambarys, o išskirtinai neskoningas kambarys. Kartais net ir meno kūriniai turi būti kuriami remiantis šaltu protu ir logika, o ne vien nuojauta ir impulsyvumu, nes nuo to priklauso galutinė kambario išvaizda. Interjeras turi būti formuojamas protingai.

Lygiai taip pat atsargiai turi būti dirbama ir su medžiu, o ne tik su dozainu. Kambario durys turi būti ne tik puoštos ornamentais ar be jų, bet mediena turi būti impregnuota. Tik taip durys nebijos kenkmingų dalykų: drėgmės, parazitų ir kt. Impregnavimas – tai efektinga prvencinė priemonė nuo problemų. Juk tam tikrų problemų visada galima išvengti, jei laiku tuo pasirūpinama.

O kokios jūsų kambarių durys? Ar rūpinatės tuo, kad visi kambariai turėtų tokias pačias kamrio duris? O gal jums tai nesvarbu ir patinka, kai visos kambario durys skirtingos? Ar visai durims neteikiate reikšmė? Pasidalinkite savo idėjomis, jei manote, kad jos iš tiesų originalios. Kur tos kambario durys gamintos ir kaip? Iš kokių medžiagų, ar buvo puošybos elementų. Kur slypi jūsų kamrio durų išskirtinumas?

Daugiau informacijos: elroma.lt

Leave a Reply