Iškastinis kuras – fasuota akmens anglis

fasuota akmens anglisŽiemos rytas malonus tada, kai keliantis nereikia galvoti apie tai, kad išlindus iš patalų bus šalta persirengti. Namuose turi būti šilta ir dieną, ir naktį. Vieni gyventojai linkę nakčiai palaikyti žemesnę kambario temperatūrą, nes miegant šalta nebūna, kiti gi priešingai – teigia, kad naktį lauke temperatūra ženkliai mažėja, todėl ir namus reikia šildyti labiau. Dvi barikadų pusės nesusitaria, tačiau čia juk ne karas, tai ir paliaubos nebūtinos. Šilumos poreikiai namuose yra skirtingi, nes tai yra įpročio reikalas. Vieni šilumą mėgstą labiau negu kiti, lygiai kaip yra vasaros mylėtojų ir žiemos mylėtojų. Diskusijoje dalyvaujantys vis vien vienaip ar kitaip turi šildyti namus, nes visai nešildomi namai kaups drėgmę, atsiras nemalonus kvapas ir kitos bėdos. Bent minimalus pakurenimas yra reikalingas, o kuo geriausia būtų kurenti? Fasuota akmens anglis? Malkos ar briketai? O gal dujinis šildymas?

Daugiau informacijos: http://www.anglismalkos.lt

Rinkoje gausu tiekėjų, siūlančių skirtingas kuro rūšis šildymui, bet vienareikšmiškai pasakyti, kad viena kažkuri rūšis yra geriausia – negalima. Žmonės turi skirtingos asmeninės patirties ir skirtingas gyvenimo sąlygas. Tai ir daro įtaką skirtingiems pasirinkimams. Turintys gerą finansinę padėtį namuose leis sau prabangą turėti ekologišką šildymo sistemą ir jausis darantys gerą darbą, kad neteršia gamtos. Likusieji turi rinkti iš kitų medžiagų. Fasuota akmens anglis yra visai neblogas variantas. Pasiimi tam tikrą kilogramų kiekį fasuotos anglies ir važiuoji namo. Nereikia rūpintis papildoma vieta sandėliavimui, nes galima pirkti nedideliais kiekiais. Fasuota akmens anglis turi gana stabilią kainą ir tai patinka daugeliui pastovių šio kuro vartotojų. Šiam kuro tipui nereikia papildomų laikymo sąlygų, nereikia jų džiovinti, smulkinti, ar kitaip apdoroti. Gamintojas iš karto pasirūpina, kad fasuota akmens anglis būtų tokio dydžio gabalėliais, kurie kuo puikiaisiai iš karto kraunami į kietojo kuro katilą. Nereikia net samdyti jokios papildomos transporto priemonės ar mokėti už prekės atvežimą, nes fasuota akmens anglis būna tokiuose maišuose, kurie laisvai telpa į paprasto automobilio bagažo skyrių. Tai tikrai didelis pliusas. Fasuota akmens anglis tokia populiari, kad ji pirkinių sąraše pakankamai dažnai, todėl tikrai patogu, kad ji pardavinėjama ne tik parduotuvėse, bet ir kaikuriuose degalinių tinkluose. Važiuoji namo, užsipili kuro mašinai ir tuo pačiu nusiperkti fasuotos anglies namų šilumai palaikyti. Tai taip paprasta!

Svarbu, kad kietojo kuro katilas būtų pritaikytas akmens angliai, nes šis kuras turi didelę kaitrą. Kietojo kuro katilai gaminami iš skirtingo metalo, o tai reiškia, kad kuras turi būti parenkamas atsakingai dėl saugumo sumetimų. Kad ir kaip norisi sutaupyti  šilumos sistemos įrengimui, geriau vieną kartą daugiau sumokėti nei rizikuoti, kad katilas neatlaikys karščio ir įvyks nelaimė. Pats svarbiausias kriterijus ir turi būti saugumas, nes gyvendami šeimoje atsakome ne tik už save, bet ir kitus.

Fasuota akmens anglis yra ta prekė, kuri yra lengvai prieinama ir turi privalumų prieš kitas iškastinio kuro rūšis. Manome, kad nereikia priminti, bet vis tiek pasakysime, kad iškastinis kuras yra tas, kuris gamtoje neatsinaujina, jo ištekliai yra riboti ir žmogus jį naudos tol, kol jis baigsis ir tik tada ieškos alternatyvos. Alternatyvų tikrai yra. Žmonės jau dabar augina modifikuotus medžius, skirtus pramonei. Tokie medžiai užauga greičiau nei naturalūs ir skirti kurenimui bei baldų gamybai ar kaip statybinės medžiagos. Vis dėlto, teko girdėti, kad modifikuoti medžiai gadina dirvožemį, todėl nežinia, kaip ilgai tuo bus verčiamasi.

Žmonės nesustos ir ieškos vis naujų šildymo būdų, kol ras tokį, kuris bus ir nekenksmingas, ir pigus, ir prieinamas didelei rinkai, kad visų lūkesčiai būtų patenkinti.

 

Leave a Reply