Geoterminis šildymas ir šilumos siurbliai

Šildymas yra gana jautri tema Lietuvoje. Beveik visi lietuviai nuolat skundžiasi, kaip jiems jau įgriso tos didelės sąskaitos už centrinį šildymą daugiabučiuose. Taip, tiesa, kad daugiabučiuose vargo yra daugiau, tačiau ir butai juk yra mažesni. Kai kuriuose butuose tikrai galima įsirengti kokias nors geresnes alternatyvas, ar bent jau pasidaryti taip, kad silumos-siurbliai-300x207šildymą būtų galima reguliuotis patiems. O štai jau tie žmonės, kurie turi nuosavus namus turi daugiau galvoti, kokiais būdais šildytis namus. Dažniausiai jie naudoja malkas, kadangi dar nežino, kas yra geoterminis šildymas ir kitų puikių šildymosi būdų.

Geoterminis šildymas – tai toks šildymosi būdas, kuriam yra naudojami šildymo siurbliai. Geoterminis šildymas – tai pats geriausias būdas žmonėms šildytis savo namus, ar kokias nors verslo patalpas, to pačiu mažiausiai kenkiant aplinkai. Tai gali padėti netgi sumažinti anglies dvideginio pėdsakus atmosferoje, tuo pačiu ženkliai sumažinant oro užterštumą. Ilgalaikėje perspektyvoje, toks šildymosi būdas gali padėti Jums sutaupyti pinigų. Jums didžiausiu iššūkiu gali tapti tai, jog reikės pasirinkti vieną kokią nors šilumos siurblių rūšį, kai jų pasirinkimas dabar gali būti tikrai ne vienas. Priklausomai nuo geoterminės šildymo sistemos tipo, patalpų savininkas pats pasirenka, kurie šilumos siurbliai yra geriausi jiems, pagal esamą situaciją.

Šilumos siurbliai paprastai būna priklausomi nuo žemės temperatūros. Ji yra imama giliai iš žemės, tam, kad į namus, ar biurus būtų teikiamas patalpų šildymas ir kondicionavimas. Šilumos šaltiniu siurbliai naudoja žemės temperatūrą žiemos metu. Dauguma kitų šildymo ar kondicionavimo sistemų paprastai kainuoja gana nemažai, o jų instaliavimas irgi užtrunka ilgokai ir kartais būna gana sudėtingas. Tuo tarpu geoterminiam šildymui naudojami šilumos siurbliai užtikrina labai ilgas pinigines investicijas ir yra tikrai ilgaamžiai. Vieną kartą juos įdiegus – paprastai jau galima juos ir pamiršti, nes visi savininkai daugiau tuo rūpintis, kaip ir nebeturi. Visos šios sistemos komponentų ilgaamžiškumas trunka daugiau nei 25 metus, o jeigu dar ir žemė yra gera ir nesikeičianti – tai gali trukti ir daugiau nei 50 metų. Paprastai tie žmonės, kurie jau pasidarė geoterminį šildymą savo namuose, vieningai sutaria, kad jiems pavyksta sutaupyti 20-60 procentų savo kondicionavimo ir šildymo išlaidoms, lyginant su  seniau naudotis sistemomis.

Šilumos siurbliai yra dviejų tipų: atvirojo ir uždaro tipo. Atvirojo tipo šilumos siurbliai ima vandenį šildymui iš kokio nors netoliese esančio vandens šaltinio, pavyzdžiui, šulinio ir per vamzdžius, jam tekant, apšildo, arba priešingai – atvėsina, namus. Priklausomai nuo poreikio, vanduo yra priimamas, arba pašalinamas iš namų vamzdžių. Uždarojo tipo šilumos siurbliai naudoja vamzdžius, kurie yra sumontuoti po žeme. Vamzdžiai yra užpildyti substancija, kuri yra panaši į antifryzą. Tačiau atvirojo tipo sistemos paprastai kainuoja pigiau, ypač, jei namai irgi yra naujai įdiegti. Atvirojo tipo sistemos nėra tinkamos ten, kur yra prastesnis klimatas. Jeigu savo šalyje tenka patirti itin šaltų žiemų – geriau jau statytis uždarojo tipo sistemas, kadangi priešingu atveju skysčiai atvirojo tipo sistemose gali tiesiog užšalti.

Šilumos siurblius galima statytis vertikaliai arba horizontaliai. Pagrindiniai skirtumai tarp jų yra iškasamas gylis vamzdžiams ir skirtingos vamzdžių dėliojimo pozicijos. Priklausomai nuo savo kiemo išsidėstymo, Jūs patys galite pasirinkti, kokia padėtimi norėtume išsikasti visus geoterminiam šildymui reikalingus vamzdžius. Vieniems reikia daugiau, o kitiems mažiau kvadratinio ploto, todėl dažniausiai pasirinkimas ateina pats.

Leave a Reply