Funkcionali navigacinė sistema

Navigacine sistema

                      Yra toks prietaisas, kuris yra vadinamas navigacija ir šis prietaisas vienas iš svarbiausių automobilių privalumų. Per pastaruosius metus automobilių navigacijos iš labai brangaus žaisliuko pavirto į patikimą  vairuotojo  pagalbininką.  Navigacinė sistema yra  naudojama norint nustatyti transporto priemonės  buvimo vietą, taip pat  šis prietaisas parodo maršrutą.Yra kelios  navigacijų rūšys, tai  yra  mobilios navigacijos, bei  tokios navigacijos, kurios yra naudojamos kompiuteriuose ir išmaniuosiuose telefonuose.  Visos paminėtos rūšys turi savo privalumus  ir trūkumus. Jos  skiriasi savo konstrukcija,  funkcijomis ir kainomis.  Mobili navigacinė  sistema tai  yra  portatyvinis  autonomiškas  navigacijos prietaisas, kurį galima įsigyti  atskirai ir  jis gali  būti montuojamas ant bet kurio automobilio  stiklo ir prietaisų panelės.  Terminas automobilių navigacijos įprastai yra  suprantamas kaip mobilios  navigacijų  sistemos.  Kaip  automobilio  navigacija taip pat gali  būti naudojami ir portatyvūs  kompiuteriai, išmanieji telefonai ir net  įprasti mobilių telefonų modeliai, jei juose yra integruota speciali navigacinė programa.  Automobilių navigacinės  sistemos  atlieka  tam tikras  funkcijas, pagrindinės  yra  automobilio  buvimo  vietos, paskirties punkto, maršruto nustatymas.  Iš esmės navigacinė sistema yra  asmeninis kompiuteris, kuris turi savo  atributus, tai yra motininę plokštę, centrinį procesorių, operatyviąją  atmintį, kietąjį diską ir lizdus į kuriuos gali būti sujungiami išoriniai duomenų šaltiniai.  Automobilių navigacijų ypatybės  yra tokios, kad jos turi  navigacijos procesorių. Labai dažnai  navigacijos procesorius  yra  sujungiamas su centriniu procesoriumi.  Be paminėtų elementų, automobilių  navigacinė sistema taip pat gali  turėti modulius,  Bluetooth ir kitus  komponentus.

Signalai  yra priimami naudojant navigacijos palydovinę  anteną, taip pat antena gali  būti montuojama  ant automobilio  stogo. Tam, kad būtu įvedama ir pašalinama  informacija yra naudojamas  jutiminis  ekranas, kuris  greitai  funkcionuoja ir sunaudoja  mažai elektros  energijos. Taip pat gali  būti  naudojamas projekcinis ekranas. Pasinaudoti navigacine  sistema  yra pakankamai paprasta, tačiau verta  žinoti, kad dažniausiai mobili  navigacija yra  maitinama nuo savo  akumuliatoriaus,  jis yra įkraunamas nuo  tinklo.  Navigacinė sistema yra sudaryta  iš navigacinės programos, bei kitų papildomų programų. Operacinė sistema  sujungia  aparatinė navigacijos  dalį.  Funkcinę šios sistemos dalį sudaro navigacijos programa. Automobilinėse navigacijos yra naudojamos įvairios navigacinės programos, kurios  viena nuo kitos  skiriasi savo funkcijomis,  veikimo greičiu.  Dažniausiai yra  naudojamos specialios  navigacinės programos. Mobilioms  ir išmaniųjų  telefonų  navigacijos  yra sukurtos specialios  jiems pritaikytos  programos. Šiuo  metu yra populiari iGo programa. Ši  programa  yra naudojama  įvairiose navigacijos, korėjietiškų  automobilių  sistemose.  Mobiliose  navigacijos, bei išmaniųjų  telefonų navigacijos yra  įdiegtos  kelios  navigacinės programos, o tai ženkliai padidina  navigacijos sistemos  galimybes. Navigacijos programa turi  elektroninius žemėlapius. Automobilių  navigacijos dažniausiai  yra naudojami  vektoriniai elektroniniai žemėlapiai, kurie  turi maršrutizaciją.  Vektorinis  žemėlapis yra sudarytas iš daugybės objektų su jų  geografinėmis koordinatėmis.

Jei jūs planuojate  su savo automobiliu keliauti prastais keliais, tokiu atveju jums yra reikalinga  navigacinė programa  su specialiu  žemėlapiu. Priešingai nei vektorinis  žemėlapis kiti žemėlapiai vaizduoja  vietovę, yra perkeliamas popierinis žemėlapis  arba  palydovinės  nuotraukos, kurios yra susijusios su  geografinėmis koordinatėmis. Žinoma, yra  vystomi ir specialūs žemėlapiai, kurie   skirti  navigacinėms  sistemoms, žemėlapiuose  aiškiai  vaizduojama  teritorija ir jos aplinka. Tai suteikia  galimybę gerai orientuotis teritorijoje ir nepasiklysti  net tada, kai  vairuotojas važiuoja  prastai pažįstamomis vietomis.  Navigacinė sistema  gali padėti vairuotojui, kuris  atvyko pirmą kartą į visiškai svetimą  miestą arba  valstybę.  Tai  yra geriausias pagalbininkas vairuotojui kuris nustebins savo funkcijomis ir  galimybėmis.

Daugiau apie navigacines sistemas skaitykite čia.

Leave a Reply