Dienos stovykla Vilniuje. Ką reikia žinoti?

Dienos stovykla Vilniuje dabar yra ne viena ir nesunkiai prieinama visiems vaikams. Dienos stovykla nuo visų įprastų skiriasi tuo, jog jos tikrai netrunka po mėnesį, ar du. Dažniausiai dienos stovyklos, kaip ir skelbia pavadinimas trunka vieną dieną, o kai kuriais atvejais ir kokias 3, ar 5. Visa tai priklauso nuo organizatorių. Vienos, ar kelių dienų stovyklos tai vienas geriausių būdų susipažinti su stovyklų veiklomis apskritai.vaiku darzelis

Dienos stovykla Vilniuje – tai geriausias būdas Jūsų vaikams susipažinti su tuo, kas apskritai yra tos stovyklos. Galbūt leisti vaiką į, pavyzdžiui, 2 mėnesius trunkančią stovyklą patį pirmą kartą yra šiek tiek nesmagu. Jei Jums dar niekada neteko taip ilgai išsiskirti su vaiku, gali būti šiek tiek sunkoka, tiek Jums, tiek jam. Juk vis tiek greičiausiai nerimausite ir nuolatos galvosite, kaip vaikui ten sekasi. O ir pats vaikas išsiilgs namų. Todėl dienos stovykloje yra verta išbandyti ar stovyklos tinka Jūsų vaikui, ar ne. Būtų neprošal vykti į stovyklą nebūtinai tik vienai dienai, tačiau, kad ir visam savaitgaliui, tam, kad vaikas galėtų pajusti, ką reiškia nakvoti ne namuose. Taigi, tokia dienos stovykla Vilniuje – geriausias išbandymas visai Jūsų šeimai.

Kitas geras privalumas, kurį gali suteikti dienos ir visos kitos stovyklos yra tai, jog jos yra suskirstytos pagal tam tikras sritis. Tad, jei norite, kad Jūsų vaikas, pavyzdžiui, geriau palavintų savo užsienio kalbos žinias – išsiųskite jį į anglų kalbos stovyklą, jei jam prie širdies yra skautų užsiėmimai – tai į skautų stovyklas, jei jis mėgsta aktyvų laisvalaikį, sportą, pramogas – į aktyvaus poilsio vaikų stovyklą ir t.t. Tematikos, renkantis vaikų stovyklas, Jums tikrai nepritruks, todėl galite drąsiai kartu su vaiku susėdę, susirasti įdomiausius variantus.

Dienos stovyklos suteikia tikrai daug gerų privalumų:

  1. Čia vaikai savo dienas praleidžia aktyviai. Stovyklos suteikia nuostabią galimybę pajudėti, nes, jei vaikai liks namuose – greičiausiai didžiąją dienos dalį jie praleis nieko neveikdami, ar sėdėdami prie kompiuterio. Stovyklose vaikai bėgioja, šokinėja, plaukioja, užsiima alpinizmu, ar eina į žygius.
  2. Sėkmės ir laimės jausmas, bei padidėjęs pasitikėjimas savimi. Vaikai stovyklose ima labiau pasitikėti savimi, save gerbti. Tai vyksta per akademines, socialines ir sporto konkurencijos rungtis. Stovykla parodo vaikams, kad jie daug ką gali ir priverčia šiek tiek pasistūmėti į priekį.
  3. Stovyklos padeda vaikams atsikratyti įvairių baimių, o kas geriausia – tai atitraukia ir visiškai pašalina juos nuo visų technologijų (kompiuterių, plančečių, mobiliųjų telefonų, interneto…) Tokia pertraukėlė nuo šių technologijų dar niekam nepakenkė, o kaip tik tai suteikia progą vaikams „pailsinti“ smegenis.
  4. Vaikai išmoksta režimo ir tuo pačiu yra lavinami jų tam tikri sugebėjimai. Galbūt vienoje stovykloje lavinami muzikiniai gebėjimai, kitoje – sporto, o dar kitoje – sporto, tačiau esmė išlieka ta pati. Vaikas nesustoja daryti to, kas jam geriausiai sekasi.
  5. Stovyklose taip pat yra ugdoma ir vaikų nepriklausomybė. Čia nėra tėvų, todėl sprendimus vaikai gali priimti patys. Jie yra mokomi patys valdyti savo kasdieninius užsiėmimus saugiai.
  6. Stovyklose vaikai iki valios prisibūna gamtoje, todėl ženkliai pagerėja jų sveikata ir imunitetas ligoms. Gryname ore prisibuvę vaikai yra laimingesni ir geriau miega. P kur dar naujai susirasti draugai, kurie galbūt pavirs į geriausius viso gyvenimo draugus?

Leave a Reply