Automobilinės kėdutės. Kas svarbiausia jas perkant?

automobilines kedutesAutomobilinės kėdutės yra vienas iš tų didžiųjų sargų, padedančių saugoti augančius mūsų vaikus. Kol jie tampa sąmoningi ir patys pradeda suvokti, kas yra jiems pavojinga, netinkama, tenka užgydyti nemažai sumušimų ir randų. Tačiau automobilyje mažųjų keliautojų saugumu visapusiškai privalo rūpintis suaugusieji. Statistika skelbia apie vis didėjantį žuvusiųjų kelyje skaičių, kuriame, kaip bebūtų gaila, yra nemažai vaikų. Net ir ne banaliai kalbant, jog „vaikai – didžiausias mūsų turtas“, esmė tokio posakio išlieka ta pati, nes jie yra tai, ką mes turime šiame gyvenime svarbiausio. Kadangi automobilyje ir jie praleidžia nemažai laiko, būtina pasirūpinti vaiko saugumu važiuojant. Kad į automobilines kėdutes privaloma juos sodinti, žino daugelis tėvų, tačiau ne visuomet tos kėdutės yra kokybiškos, saugios ir patikimos. Atlikti tyrimai parodė, kad  teisingas saugos priemonės parinkimas ir naudojimas traumų skaičių eismo įvykio metu gali sumažinti net iki 75 proc. Taigi, kas svarbu prekybos vietose renkantis šį pirkinį?

  • Tik tokia kėdutė yra saugi, kuri atitinka vaiko svorį ir ūgį, pasižymi kuo gilesniu galvytės atlošu ir kuo platesniaisautomobilinės kėdutės šonais. Vyresnių vaikų saugumo užtikrinimui gali užtekti kėdutės       – paaukštinimo.
  • Visos automobilinės kėdutės privaloatitikti JT standartus R.44.03 arba R.44.04 – atkreipkite į tai dėmesį specialioje etiketėje.
  • Automobilinės kėdutės būna testuojamos saugos testais, kurios yra šiek tiek brangesnės už netestuotas, tačiau šių privalumai yra pateikiami faktais. Tikėti jais ar ne ir taupyti pinigus – čia jau tėvų pasirinkimas.
  • Kartais tėveliai, norėdami sutaupyti, perka naudotą kėdutę, tačiau ji gali turėti vizualiai nematomų defektų ir nebebūti tokia pati saugi kaip nauja.
  • Svarbiausios vietos, į kurių saugumą reikia atkreipti dėmesį renkantis kėdutę: galvos, kaklo ir krūtinės apsauga, koks jos poslinkis į priekį avarijos metu ir ar ar nėra per didelio poveikio tokiose situacijose.
  • Nepaprastai svarbu atidžiai išsiaiškinti automobilinių kėdučių naudojimo instrukciją, kurioje labai svarbus momentas – jų tvirtinimas diržais. Net ir pati kokybiškiausia kėdutė, netinkamai naudojama, gali neapsaugoti vaiko nelaimingo atvejo metu.
  • Automobilinę kėdutę reikėtų keisti į naują tuo atveju, jei vaikui joje tampa ankšta ir mažojo galvytė tampa aukštesnė už kėdutės galvos atramą.

Leave a Reply