Apie nuotekų valymo įrenginius

nuoteku valymasŠiuolaikinės nuotekų valymo technologijos yra kuriamos tam, kad būtų sukuriama saugi, nebrangi sanitarijos ir aplinkos apsauga, kuri kartu suteiktų papildomą naudą – vandens panaudojimą. Šios technologijos naudoja natūralias vandens ir sausumos sistemas. Kitaip tariant, tai – nuotekų valymo įrenginiai.

Nuotekų valymas – kiekvienam gyvenamajam pastatui svarbus dalykas. Sistemos gali būti trijų rūšių: mechaniniai valymo įrengimai, vandens sistemos (kurios valo marias, upes ir t.t) ir sausumos sistemos. Pastarosios naudoja nuotekose esančias medžiagas, kurios gerina dirvožemį, padeda auginti augalus. Net gi gaminti gyvulių pašarus, metano dujas ar alkoholį.

Plačiau pakalbėkime apie mechaninius valymo įrenginius. Šie nuotekų valymo įrenginiai yra naudojami gyvenamosiose, komercinėse ir pramoninėse patalpose, kartu su požeminiu, paviršiniu ir lietaus vandeniu. Įrenginiai apima fizinius, cheminius ir biologinius valymo procesus. Jie sumažina biologinį deguonies poreikį, kurio reikia aerobiniams mikroorganizmams išskaidyti organinę medžiagą vandenyje. Antriniu valymo etapu yra šalinamos kietosios dalelės ir kiti teršalai. Patogenai ir kiti toksiniai teršalai yra pašalinami trečiojo etapo metu, naudojant dezinfekcines medžiagas.

Pagrindiniai sunkumai, kurie gali nutikti nuotekų valymo proceso metu:

  • Valant nuotekas, daugeliu atveju susidaro daug dumblo, kuris turi būti pašalinamas. Dumblo šalinimas paprastai sudaro didžiausias išlaidas valymo proceso metu.
  • Ne visi, bet dauguma nuotekų valymo procesų negali veiksmingai reaguoti į ilgalaikius nuotekų sudėties svyravimus paros ar net viso sezono metu. Išvalius nuotekas vienais metais, procesas gali jau nebūti toks pats veiksmingas kitais. Tačiau tai priklauso būtent nuo to, kokius įrenginius pasirinksite ir, ar juos įrengs kvalifikuoti ir patyrę darbuotojai.
  • Ne kiekvienam žmogui yra prieinami didelės elektros energijos suvartojimo kaštai, kurių reikalauja netinkamai pasirinkti nuotakų valymo įrenginiai.
  • Rinkitės tokius valymo įrenginius, kurie neturi labai daug eksploatavimo ir priežiūros reikalavimų.

 

Siekiant užtikrinti naujų technologijų veiksmingumą, nuolatos yra atliekami išsamūs nuotekų valymo įrengimų apžvalgos tyrimai.

Leave a Reply