Apie matinį stiklą

Apie matinį stikląStiklas bendrąja prasme yra vienas geriausių interjero atnaujinimo pagalbininkų. Nepriklausomai nuo jo pobūdžio jis tiks ir biuruose, įrenginėjant stiklines pertvaras, ir vonios kambaryje (dušo kainoms) ir prie įvairių baldų, pavyzdžiui, sekcijų. Matinis stiklas- tai vienas geriausių pasirinkimų, kuris dar ir padeda išsaugoti privatumą biuruose. Matinis stiklas gamybos proceso metu yra pagaminamas nepermatomas, arba bent jau paviršius padaromas nepermatomu. Tokį stiklą galima kuo puikiausiai derinti su kitais, pavyzdžiui, matinę dekoraciją dėti tik per pati vitrinos centrą. Matinis stiklas yra gaminamas iš rūgšties. Taip pat galima išgauti ir raštuotą stiklą. Juk raštuotas stiklas gali kuo puikiausiai derėti ir mažesniems objektams, pavyzdžiui, stiklinėms vazoms, indams, veidrodžiams. Matiniu stiklu taip pat galima dekoruoti ir langus. Raštus ir jų dydį galite rinktis labai laisvai – kaip vienas iš pavyzdžių Jums galėtų būti, gėlių motyvai, geometrinės figūros ant lango kampo, arba ant didesnių indų.

Matinis stiklas puikiai suteikia privatumą ten, kur jis yra iš tiesų reikalingas. Čia kalame apie vonios kambarį. Dušo kabinos dažniausiai yra įrenginėjamos su matiniu, arba bent jau dalinai matiniu stiklu. Juk duše tikrai norisi privatumo, tiesa?

Matinis stiklas – tai neabejotinai geriausias privatumo pagalbininkas. Nepaisant uždengiamo vaizdo aplinkiniams, stiklas vis tiek praleidžia Jums natūralią šviesą, todėl vienu šūviu yra nušaunami du zuikiai. Matinis stiklas išlaiko dienos šviesą ir tuo pačiu leidžia žmonėms toliau sau jaustis patogiai.

Matinis stiklas nėra toks jau paprastai pagaminamas stiklas. Tam, kad meistras galėtų būti prileistas prie jo gamybos, pirmiausia jis turi praktikuotis su nedideliais paprastais modeliais. Tik tada, kai amatininkas jau būna įgijęs tam tikros reikiamos patirties – gali imtis didesnių projektų. Tada galia darbuotis su įvairiais stiklo dirbiniais, esančiais aplink nuosavą namą, pavyzdžiui, glaistant langus, dirbant su veidrodžiais ir kitais stiklo dirbiniais. Jums puiki praktika būtų tiesiog Jūsų pačių namuose. Tik turint daugiau patirties galima imtis didesnių projektų, tokių kaip dušo kabinų sienelės, ar stiklinių pertvarų dekoravimas. Taip pat verta žinoti, jog, jei dirbate su rūgštimi – Jums reikia mūvėti akių ir veido apsaugos priemones.

Matinis stiklo paviršius tinka praktiškai ant bet kokios spalvos, todėl vietos eksperimentams tikrai netrūksta. Jei tik tinkamai apgalvosite dizaino sprendimus, tikrai neliksite nusivylę, nes visada bus proga išgauti ryškius ir savitus sprendimus.

Yra pastebėta, kad biuruose, o neretai ir nuosavuose namuose, žmonės mėgsta pasidaryti ir stiklines duris. Jos paprastai būna siauresnės už įprastas duris ir atrodo žymiai gražiau. Apie privatumą jau kalbėjome – čia jį lygiai taip pat galima pritaikyti.

Stiklas, o taip pat ir matinis stiklas yra ypač populiarus ir virtuvėje. Su juo yra gaminamos, pavyzdžiui, virtuvinių spintelių, ar lentynėlių durelės. Matinis stiklas gali būti įvairiai graviruojamas, pavyzdžiui, stiklas gali atrodyti tarsi banguotas, sudarytas iš akmenukų, labirintų, arba netgi sūkurių. Net ir pats durelių stiklas gali būti tikrai ne vien tik kvadrato, ar stačiakampio formos. Stiklą galima visaip pjauti, jis gali būti išpjautas, išgaubtos formos, taip tapdamas savitos ir unikalios išvaizdos. Matinis stiklas yra universalus dalykas, kadangi jis tinka prie bet kokio namo interjero sprendimų, prie bet kokio stiliaus. Juk jau nuo senų senovės interjero apdailoje būna naudojamas stiklas, todėl jis neabejotinai dera ir prie, pavyzdžiui, klasikinių baldų, ir prie modernaus dizaino.

 

Leave a Reply