Apie automobilio vairavimą žiemos metu

Apie automobilio vairavimą žiemos metuAutomobilio vairavimas nėra jau toks labai lengvas procesas tiems, kurie dar neturi pakankamai įgūdžių. Kiekviena vairavimo mokykla Kaune gali paruošti Jus, kad gerai išlaikytumėte egzaminus valstybinėje įmonėje „Regitra“ ir išmoktumėte tik pačių geriausių vairavimo praktikos pradmenų. Kaip jau ten bebūtų, geriausiai Jums pavyks išmokti vairuoti tik tada, kai patys jau turėdami vairavimo teises, kuo dažniau sėsitės už automobilio vairo ir visur (net ir nepažįstamose vietose) važinėsitės.

Kiekviena vairavimo mokykla Kaune yra pasirengusi priimti Jus, kad ir kokio amžiaus Jūs bebūtumėte, tačiau yra posakis „lenk medį kol jaunas“, todėl geriausiai vairuoti Jums seksis, jei mokysitės, būdami dar jauno amžiaus. Jei tikrai norite mokymosi metu įgauti kuo daugiau žinių ir išmokti kuo geriau vairuoti automobilius, geriausia bus, jei pradėsite mokytis vairavimo žiemos metu. Vairavimas žiemos sąlygomis gali kardinaliai skirtis nuo įprasto važiavimo. Žiemos metu ryškiai padaugėja avarijų, kadangi daugelis vairuotojų taip ir nebūna išmokę važinėtis žiemos klimato sąlygomis, kada būna labai drėgna, vėjuota, snieguota ir t.t.

Įsivaizduokite, dabar yra tamsus gruodžio vakaras ir Jūs jau kaip tik ruošiatės važiuoti namo į savo jaukius ir šiltus namus. Deja, motina gamta Jums paruošė visai kitą staigmeną. Važiuojant apledėjusiu keliu ir staiga Jūs prarandate kontrolę. Automobilis ima suktis 360 laipsnių kamou, o Jūs tiesiog tyliai meldžiatės, kad išliktumėte sveikas ir, kad automobiliui nebūtų padaryta labai daug žalos. Ar galima kažką pakeisti? Taip. Reikia pakeisti savo vairavimo įgūdžius, važiuojant slidžiais žiemos keliais ir būtinai savo transporto priemonėje susimontuoti idealios kokybės žiemines padangas. Taigi trumpai pasiskaitykite bent jau šiuos patarimus:

  • Yra trys automobilio kontroliavimo būdai. Tai gazas, stabdis ir vairas. Padangos geriausiai veikia tada, kai Jūs atliekate tik kurį nors vieną iš šių veiksmų. Pavyzdžiui, jei vienu metu ir stabdysite automobilį ir suksite vairą – garantuotai prarasite automobilio kontrolę. Daug labiau tikėtina, jog ant šlapio, arslidaus kelio, Jūs greičiau prarasite sukibimą, todėl automobilį stabdykite pirma, o tik po to sukitės.
  • Suvokite, kas yra svorio perkėlimas. Pavyzdžiui, kai vairuotjas staigiai sustabdo automobilį – jis tarsi priekiu neria žemyn. Taip yra todėl, kad daugiausiai stabdo priekiniai ratai. Stenkitės staigiai nestabdyti – viską atlikite iš lėto. Jei Jūsų automoilis yra varomas galiniais ratais – tikėtina, kad slidžiame kelyje gali vilktis galas ar būti „užneštas“ į šoną. Norėdami atsitiesti – švelniai sukitės ta kryptimi, kuria sukasi ir automobilis. Nenaudokite akseletaratriaus, o tiesiog pasistenkite švelniai išlyginti automobilį.
  • Palaikykite optimalų atstumą tarp savo ir kito automobilio (pavyzdžiui, stovint sankryžoje). Stabdymo kelias yra visada ilgesnis, kai kelio danga yra apledijusi, ar šlapia, tad pradėkite iš lėto stadyti jau iš anksto ir visada laikykitės saugaus atstumo.
  • Kartais atsitinka taip, kad pasistatome kur nors automobilį, o tada prisninga tiek, kad mums būna sunku išvažiuoti. Visada su savimi vežiokitės kastuvą. Nirkada nežinome, kada gali prireikti apsikasti aplink sniegą. Kelių tarnyos toli gražu ir taip nespėja dirbti savo darbų. Užkūrę automobilį – duokite jam pakankamai laiko įšilti. Nevažiuokite iš karto – taip sutaupysite didelio degalų sąnaudų naudojimo.
  • Stenkitės palaikyti gerą matomumą savo transporto priemonėje. Vanduo ir kelių druska gali palikti plėcelę ant Jūsų automobilio stiklų. Įsitikinkite, kad automobilyje yra pakankamai langų skysčio, skirto žiemai. Tuo pačiu patikrinkite ir valytuvus ir, jei reikia, juos pakeiskite. Net ir žiemą su savimi vežiokitės akinius nuo saulės.

Leave a Reply